מבזקים
דף הבית / חדשות / פיגוע ירי סמוך לצומת עפרה: 6 פצועים פונו לשערי צדק

פיגוע ירי סמוך לצומת עפרה: 6 פצועים פונו לשערי צדק

סמוך לצומת עופרה, מחבלים ביצעו ירי מרכב חולף לעבר צומת עפרה ונמלטו צפונה. פונו 6 נפגעים : פצועה קשה 2 פצועים בינוני 3 קל

אהרון קלפה | א' בטבת תשע"ט | יום ראשון 9 בדצמבר 2018 | מערכת ישראל ניוז

פיגוע ירי סמוך לצומת עופרה, בוצע ירי מרכב חולף לעבר אזרחים שעמדו בטרמיפאדה במקום. כוח צה״ל שהיה בסמיכות ירה לעבר הרכב שזוהה כחשוד בירי. הרכב נמלט. כוחות צה״ל סורקים כעת במרחב. מפקד אוגדת איו"ש, תת-אלוף ערן ניב, הגיע למקום הפיגוע.

לשערי צדק פוני 2 נפגעים מאירוע הירי בחברון. בחורה צעירה בהריון שבוע 30 עם ירי ברום הבטן מונשמת ומורדמת מוכנסת בדקות אלה לחדר ניתוח ובחור בן 24 עם ירי ברגל במצב יציב.

חובש רפואת חירום במד"א בנצי גליק ופראמדיק מד"א בצלאל בן חמו ששהו בנקודת ההזנקה של מד"א בעפרה ושמעו את הירי סיפרו: "שמענו ירי ומיד עלינו לניידת טיפול נמרץ, יצאנו לכיוון הכביש והבחנו בצעירה כבת 21 שוכבת על המדרכה בהכרה מלאה כשהיא סובלת מפצע ירי, צעיר כבן 21 ישב על המדרכה בהכרה מלאה עם מספר פצעי ירי בפלג גופו התחתון. הענקנו להם טיפול רפואי מציל חיים, העלנו אותם לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותם לבי"ח תוך המשך טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים, מתן נוזלים וטיפול תרופתי כשמצבה של האישה קשה ולא יציב והגבר במצב בינוני ויציב. בסיוע כוח רפואה של צה"ל טיפלנו בפצוע נוסף שסבל מפצעי ירי בגופו, הוא היה בהכרה מלאה ופונה בניידת טיפול נמרץ של צה"ל כשמצבו בינוני ויציב."

פראמדיק מד"א שלום גליל סיפר: "2 נערות כבנות 16 שהיו בהכרה מלאה וסבלו מפציעות בגפיים ו-2 נערים כבני 16 שסבלו גם הם מפציעות בגפיים קיבלו מאיתנו טיפול רפואי ראשוני בשטח, העלנו אותם לאמבולנסים ופינינו אותם לבי"ח כשמצבם קל."

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הגיב לפיגוע: "לצערי הרב גם לאחר הפיגוע הנוראי באיזור התעשייה ברקן וגם לאחר הפיגועים שהיו אחריו בצומת חטיבת שומרון ובצומת גיתי אביסר לא נעשו פעולות תגמול של כוחות הבטחון כנגד הרשות הפלסטינית וקיני הטרור. השיטה של ההכלה לא עובדת. השיטה של הטיפול הכירורגי במפגעים איננה מספיקה. ממשיכים במדיניות הזו ואנחנו סופגים עוד פיגוע קשה הערב ואני לא יכול להבטיח שלא יהיו עוד פיגועים נוספים רצחניים כאלו. אני קורא לראש הממשלה, שהוא גם שר הבטחון, להורות לצה"ל לצאת הלילה לפעולת תגמול כנגד הרשות הפלסטינית באיזור שבו יצאו המחבלים המרצחים הללו. צריך לטפל בהם כפי שהיינו מדינה קטנה. אנחנו מדינה גדולה וחזקה ואנחנו מאבדים את ההרתעה. דבר שמביא פיגוע אחרי פיגוע".

צילום: דוצ
צילום: דוצ
צילום: דוצ
צילום: דוצ

 

בדוק גם

צילום: צלמים בקליק

נשיא המדינה והרמטכ"ל חגגו את ליל הסדר עם חיילים בודדים בכפר נופש בגבעת אולגה

נשיא המדינה הסב אמש לשולחן הסדר לצד הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי ו-400 חיילים בודדים …