מבזקים
דף הבית / חדשות / נשיא המדינה: "כדי להפוך לעם לא די בניסים ובשירה לפעמים צריך שתיקות ארוכות"

נשיא המדינה: "כדי להפוך לעם לא די בניסים ובשירה לפעמים צריך שתיקות ארוכות"

נשיא המדינה ורעייתו נחמה אירחו הערב את חוג התנ"ך העשרים של מיזם 929 המציע קריאה קבועה בתנ"ך מזווית ישראלית

שלום שי גיחז | ג' בכסלו תשע"ט | יום ראשון 11 בנובמבר 2018 | מערכת ישראל ניוז

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו נחמה אירחו הערב (א') את חוג התנ"ך העשרים, קריאת התנ"ך מזווית ישראלית. הפעם עסק המפגש בנושא 'עם מתהווה במדבר'. במפגש השתתפו נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, הרב בני לאו מראשי המיזם, יו"ר הסוכנות היהודית יצחק (בוז'י) הרצוג ונציגים מעמותת אור למשפחות שכולות.

"מדבר הוא לא חלל ריק", אמר הנשיא ראובן ריבלין והמשיך: "מדבר איננו הפער בין שתי נקודות יישוב, זו אינה רק תחנת מעבר. למדבר יש כח, וחיות, ומהות, ואמירה, שצריך לשים לב אליהם ולהבין אותם. ארבע מאות שנה במצרים, בבית עבדים לא הכשירו אותנו להיות עם. גם לא כל פלאיה וניסיה של יציאת מצרים, וגם לא שירת הים ששרנו יחד כולנו כאיש אחד, ואפילו לא קבלת התורה גם היא לא הכשירה אותנו להיות עם. כי כדי להפוך לעם לא די בניסים ולא די בשירה, לפעמים צריך שתיקות ארוכות, לפעמים צריך מקום שהוא כמעט לא מקום, וכל מה שיש בו הוא האנשים שיהפכו אותך לעם. הליכה איטית בקצב הימים כשהזמן, האמונה, ההתמדה המרחק והיחד סוללים לנו דרך בתוך המדבר".

עוד הוסיף הנשיא: "ספר במדבר על תלאותיו, משבריו, מסעותיו וחניותיו מלמד אותנו שלפעמים ללמד קהל גדול של אנשים להתהלך כך, כבני ובנות עם אחד זו משימה קשה לאין ערוך מכל האותות והמופתים גם יחד. נדמה לי שגם אחרי אלפיים שנות גלות אנחנו עוד נדרשים ללמוד לא אחת איך פרטים ואיך שבטים נעשים לעם. מהי סולידריות, ומהי ערבות, ומהי שותפות. לא שותפות שנבנית מתוך הסכמה, שותפות שנבנית מתוך הליכה במדבר- כשכל מה שיש הם האנשים שמימינך ומשמאלך, והמחלוקות שבינינו שבמדבר חייבים ללמוד לכבד אותן, לדבר אותן, ולפעמים פשוט לשתוק אותן, ולצאת מהן כעם".

במהלך המפגש ניגן חנן יובל משיריו: "שיעור תנ״ך", "הימים שעוד נכונו לנו" ו"שהשמש תעבור עלי".

צילום: מארק ניימן / לע"מ
צילום: מארק ניימן / לע"מ
צילום: מארק ניימן / לע"מ
צילום: מארק ניימן / לע"מ
צילום: מארק ניימן / לע"מ
צילום: מארק ניימן / לע"מ

בדוק גם

צילום: רועי אברהם/לע"מ

נתניהו: "תקומתה של מדינת ישראל ושל הצבא היהודי הוא להגן על עתיד העם היהודי"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ומייק פנס סגן נשיא ארה"ב, יחד עם מנהיגי העולם בוועידה לשלום …