מבזקים
דף הבית / חדשות / נדב ארגמן בוועדת החוץ ובטחון: "חמאס פועל לפיגועי תופת והשב"כ סיכל 480 פיגועים משמעותיים"

נדב ארגמן בוועדת החוץ ובטחון: "חמאס פועל לפיגועי תופת והשב"כ סיכל 480 פיגועים משמעותיים"

ראש השב"כ, נדב ארגמן, לוועדת החוץ והביטחון: "שנת 2018 עומדת בסימן התערערות משמעותית ביציבות הביטחונית ברצועת עזה, והמשך 'שקט מדומה' ביהודה ושומרון"

רות קרייתי | כ"ח בחשוון תשע"ט | יום ג' 6 בנובמבר 2018 | מערכת ישראל ניוז

עוד אמר ראש השב"כ בדיון: "שב"כ סיכל 480 פיגועים משמעותיים. חמא"ס ממשיך בתהליך ההתקרבות לציר השיעי ופועל ללא הרף להוצאת פיגועי תופת בישראל"

ועדת החוץ והביטחון, בראשות ח"כ אבי דיכטר (הליכוד), שמעה היום (ג') את סקירתו של ראש שירות הביטחון הכללי, נדב ארגמן, במהלכה עלו סוגיות שונות שעל סדר היום הביטחוני.

יו"ר הוועדה אמר בדבריו בפתח הדיון: "אחד הדברים המשמעותיים עבורנו עליהם מופקד השב"כ הוא ירושלים. אנו שומעים על מאמצי הרשות הפלסטינית לבחוש בירושלים ובהר הבית, ולאחרונה זה אף בא לידי ביטוי במעצר של תושב קבע ערבי ירושלמי, בשל, 'רחמנא לצלן', מכירת בתים בירושלים ליהודים.

סוגיה שניה שנבקש לשמוע עליה היא הרש"פ ויציבותה. ראינו בתקשורת שאתה הדמות המובילה את המגעים עם הרשות ומחמוד עבאס מטעם ראש הממשלה ונבקש להתעדכן להאן הולכת הרש"פ ביו"ש, ואף בעזה, ומה ההשלכות על ישראל. עזה היא גם הסוגיה השלישית, שכן מאז ה-30 במארס אנחנו במעין אינתיפאדה על הגדר. שבעה חודשים מלאי עשן, עם הבלחות של רקטות ופגיעות, לצערנו. נבקש לדעת לאן הולכת עזה, בין כיישות עצמאית ובין כחלק מהרש"פ ומה זה אומר לגבי ישראל".

ראש השב"כ אמר בתחילת הדיון: "המצב בזירה הפלסטינית מאוד לא יציב בשנה האחרונה. בעזה אנו מצד אחד לקראת מערכה ומאידך בניסיון לייצב את המצב ההומניטרי של תושבי הרצועה. ביו"ש המציאות מאוד מורכבת. יש שקט יחסי מעל פני השטח אבל הוא מתעתע והשטח רוחש ומבעבע מאוד. חמאס מנסה בכל הכח להוציא פיגועים ביו"ש בהכוונה מעזה, טורקיה ולבנון.

חווינו פיגועים בהם נהרגו ונפצעו אזרחים ישראלים. הצלחנו לסכל 480 פיגועים משמעותיים, אותרו וסוכלו 590 מפגעים בודדים וסוכלו 219 חוליות חמאס. היקף גדול שמצביע על טרור מתחת לפני השטח. כתוצאה מפעילותנו חלק גדול מהפיגועים אינם צולחים. הצלחנו לסכל תקיפות סייבר, גם ריגול וגם טרור נגד ישראל. המציאות הנוכחית היא תולדה של פעילות מאומצת ומשולבת של כל מערכת הביטחון הישראלית – צה"ל, שב"כ ומשטרת ישראל".

 

צילום: דוברות הכנסת
צילום: דוברות הכנסת
צילום: דוברות הכנסת
צילום: דוברות הכנסת
צילום: דוברות הכנסת
צילום: דוברות הכנסת

בדוק גם

נוי פארג' יו"ר הסטודנטים במרכז פרס

נגיף הקורונה | מי מטפל במצוקת הסטודנטים בישראל?

לא רק השכירים והעצמאים נפגעו בגלל עסקים סגורים והסגר ארוך זמן. גם הסטודנטים קובלים על …