מבזקים
דף הבית / חדשות / חברי הכנסת ציפי חוטבלי ויהודה גליק סיירו עם תנועת רגבים בחאן אל אחמר

חברי הכנסת ציפי חוטבלי ויהודה גליק סיירו עם תנועת רגבים בחאן אל אחמר

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי וח"כ יהודה גליק מהליכוד, סיירו אחר הצהרים עם המטה הלאומי בליכוד בחאן אל אחמר, בהדרכת תנועת רגבים שהובילה את המאבק המשפטי בבג"ץ מזה כעשור, יחד עם יגאל דילמוני ממועצת יש"ע

אהרון קלפה | י"ג בחשוון תשע"ט | 22 באוקטובר 2018 | מערכת ישראל ניוז

רפול אנגל, מנהל הפעילות של תנועת רגבים, העביר סקירה היסטורית וגאוגרפית על ההשתלטות שמבצעת הרשות הפלסטינית באיזור מרחב אדומים. "הרשות הפלסטינית, בעזרת מימון נדיב של האיחוד האירופי, פועלת באופן מערכתי להשתלט על אזורים אסטרטגיים ביהודה ושומרון", המחיש אנגל בעזרת תצלומי אוויר. "חאן אל אחמר הוא תיק הדגל בתכנית. קיבוע המאחזים הבדואים במרחב, ישלים רצף שליטה של הרשות הפלסטינית במשולש הדרכים המחבר בין רמאללה, בית לחם, יריחו ומזרח ירושלים".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי ציינה כי "ראש הממשלה ‎נתניהו אמר אתמול שבכוונתו לבצע את פינוי חאן אל אחמר. אנחנו תומכים בהחלטה שלו ומבקשים ממנו: תעמוד במילה שלך, בצע את הפינוי בהקדם. עם הקהילה הבינלאומית אנחנו נסתדר כי יש כאן אירוע מובהק של הפרת שלטון החוק".

חבר הכנסת יהודה גליק: "הפינוי של המקום הזה על פי החלטת בג"ץ, לא יכול להיות סמנטי. יש כפר בו מתגוררים כבר בני שבט הג'האלין שמדינת ישראל הכשירה בעלות של מיליונים".

 

צילום: דוברות תנועת רגבים
צילום: דוברות תנועת רגבים

 

 

בדוק גם

צילום: יח"ץ

אות הוקרה של השר לביטחון פנים לתוכנית עבודה ייחודית עם הורים אסירים

הורות בשלט רחוק: מכון אדלר קיבל אמש את אות ההוקרה במעמד השר לביטחון פנים, גלעד …