מבזקים
דף הבית / חדשות / שר התקשורת איוב קרא ינגיש את שירותי הדואר לתושבי עוטף עזה

שר התקשורת איוב קרא ינגיש את שירותי הדואר לתושבי עוטף עזה

שר התקשורת איוב קרא ומנכ"ל הדואר דני גולדשטיין ביקרו היום בישובי המועצה האזורית חוף אשקלון. השניים הסכימו להנגיש את שירות בנק הדואר לתושבי עוטף עזה, באמצעות דואר נע כבר בימים הקרובים ולסייע להקמת סניף דואר בנתיב העשרה ובבאר גנים

בן ציון עטיה | כ"ה בתשרי תשע"ט | 4 באוקטובר 2018 | מערכת ישראל ניוז

שר התקשורת הבטיח שיקדם הקמת תחנת רדיו אזורית במועצה שיפעל גם עבור תלמידי מגמת תקשורת. עוד ציין השר כי הוא רואה חשיבות רבה להפוך את המועצה ל"מועצה חכמה" (לפי מודל "עיר חכמה") עם שירותים דיגיטליים ותשתיות תקשורת חזקות.

ביום חמישי ביקר במועצה האזורית חוף אשקלון שר התקשורת איוב קרא ומנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין. הביקור החל במושב נתיב העשרה, שם פגשו תושבים ונציגות צח"י (צוות חירום ישובי) ושמעו על דרך ההתמודדות עם השריפות מטרור העפיפונים.

הוחלט כי תיבחן הדרך לסייע למושב להקים סניף דואר ובינתיים, בימים הקרובים, יחל שירות חדש של דואר נע של בנק הדואר כדי לתת מענה לתושבים במקום לנסוע לסניף באשקלון. מנכ"ל הדואר, דני גולדשטיין, אמר: "בנק הדואר יגיע לכאן כל יום כדי לתת שירות בנקאות גם לעובדים הזרים וגם לתושבי המקום ובסך הכל, בזמן חירום, שירותי הדואר ימשיכו לתפקד ויגיעו כל יום ובזמן. אנחנו נמצאים פה למען התושבים".

עוד סוכם עם השר כי כל מרחב עוטף עזה ירושת בתקשורת סולארית על מנת להתמודד בעתיד עם תרחיש של נפילת מערכת חשמל או נפילת מערכת התקשורת הקיימת. את הביקור במושב חתמו בתצפית על אזור עזה והמרחב החקלאי.

הביקור המשיך בקיבוץ כרמיה, שם שמעו מתושבים על התרחבות הקיבוץ ועל התמודדותם עם המצב הביטחוני.

הסיור הסתיים בבאר גנים, המורכב ברובו ממפוני גוש קטיף. שר התקשורת הזכיר כי היה בין השרים הבודדים שהתנגדו להליך ההינתקות מגוש קטיף בשעתו. כדי לייעל את מתן השירות לתושב, סוכם כי כבר בתחילת 2019 תוקם בבאר גנים סוכנות דואר ויוצבו עוד 150 תיבות דואר.

השר נענה בחיוב לבקשת המועצה להקים תחנת רדיו מקומית, עם תדר מוגדר משלה, שגם תיתן מענה לתלמידי מגמת תקשורת במוסדות החינוך במועצה. עוד הציע השר לבחון את הדרך להפוך את המועצה ל"מועצה חכמה", בה הקידמה הטכנולוגית תייעל את התקשורת במרחב, כמו גלישה באינטרנט עם WI FI במרחב ועוד.

"לא סתם הגעתי לכאן היום", אמר השר קרא בהתרגשות, "זה בדיוק תאריך נפילת אחד מחברי הטובים, סגן מפקד אוגדת עזה, אל"מ נביה מרעי ז"ל לפני 22 שנה, אחד המפקדים המהוללים שהיה לו עתיד גדול. אני מקווה שכל האיזור הזה ייקרא על שמו יום אחד. עד שיגיע שלום, אני מאחל שתושבי נתיב העשרה ועוטף עזה יהיה להם שקט ונעשה הכל כדי שזה יקרה". במועצה האזורית חוף אשקלון בירכו על הביקור החם שיזם שר התקשורת, על הבעת הסולידריות והדאגה הכנה לתושבים.

 

צילום- יאיר הרוש
צילום- יאיר הרוש
צילום- יאיר הרוש
צילום- יאיר הרוש
צילום- יאיר הרוש
צילום- יאיר הרוש

בדוק גם

ששת

היום שהיה: המהלכים שקדמו למלחמת ששת הימים

מלחמת ששת הימים: באיזה מהלך נקטה מצרים לפני שהחלה להכניס כוחות גדולים לסיני ומדוע הם …