מבזקים
דף הבית / כללי / נשיא המדינה חנך רחוב על שמו של בנימין זאב הרצל בסרביה

נשיא המדינה חנך רחוב על שמו של בנימין זאב הרצל בסרביה

ביקורו הממלכתי של נשיא המדינה בסרביה. נשיא המדינה חתם את ביקורו הממלכתי בסרביה בטקס הענקת שם לרחוב על שמו של בנימין זאב הרצל

שלום שי גיחז | י"ד באב תשע"ח, | 26 ביולי 2018 | מערכת ישראל ניוז

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין חתם את ביקורו הממלכתי בסרביה הערב, חמישי, י"ד באב, 26 ביולי, בטקס הענקת שם לרחוב בסרביה על שמו של חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל. משפחתו של הרצל נולדה וחיה ברובע זמון, בו חיו סבו וסבתו של הרצל, השניים אף קבורים בבית הקברות שבו. עוד לקחו חלק בטקס נשיא סרביה אלכסנדר ווצ'יץ', יו"ר הפרלמנט של סרבי  Maja Gojkovicוראש עיריית בלגראד,Zoran Radojicic.

"זהו כבוד גדול להיות כאן בזמון, היום כאדם יהודי. זה כבוד גדול עוד יותר להיות כאן היום כנשיא מדינת ישראל, מדינה שהתקיימה בדמיונם, בנפשם ובחזונם של מייסדיי התנועה הלאומית היהודית, הציונות, שנים רבות לפני שנוסדה בפועל," אמר הנשיא במהלך הטקס.

עוד אמר הנשיא: "היום, אנחנו עומדים כאן וחונכים יחד רחוב על שמו של בנימין זאב הרצל ומהדקים עוד יותר את הקשר העמוק והחזק בין זמון לירושלים, בין סרביה לישראל. אנחנו גם מראים לכל ילד וילדה בזמון שלא משנה אם הם גדלים בעיר גדולה או קטנה, הם יכולים להיות אנשים שישנו את העולם. 'אם תרצו אין זו אגדה…' כך אמר הרצל בספרו אלטנוילנד והוסיף: 'ואם לא תרצו הרי כל אשר סיפרתי לכם אגדה הוא, ואגדה יוסיף להיות.' תודה לכם."

על השלט שחשף הנשיא נכתב בעברית וסרבית: "רחוב זה נקרא על שמו של בנימין זאב הרצל (1860- 1904), חוזה מדינת ישראל, אשר משפחתו הגיעה מזמון. הרחוב נחנך במעמד נשיא הרפובליקה של סרביה, אלכסנדר ווצ׳יץ׳ ונשיא מדינת ישראל, ראובן (רובי) ריבלין. י״ד באב תשע״ח".

בהמשך הערב ימריא הנשיא חזרה לישראל והוא עתיד להגיע ארצה מאוחר יותר הלילה.

צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ
צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ
צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ
צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ
צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ
צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ
צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ
צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

בדוק גם

צילום: שרי אריסון יח"צ

כך עבדה לפי החשד תרבות השוחד של שיכון ובינוי באפריקה

תיאורים קשים בפרשת השוחד שמטלטלת את חברת שיכון ובינוי באפריקה רון אטיאס | ז' באלול תשע"ח …