דף הבית / חדשות / היסטוריה בכנסת: ישראל לא תהיה צינור להעברת כספים למחבלים

היסטוריה בכנסת: ישראל לא תהיה צינור להעברת כספים למחבלים

כבר השנה ישראל תקפיא סכום של יותר ממיליארד ומאתיים מיליון שקלים ולא תעביר אותו לרשות הפלסטינית, בגין תשלומים למחבלים ולבני משפחותיהם

שלום שי גיחז | י"ט בתמוז תשע"ח | 2 ביולי 2018 | מערכת ישראל ניוז

הצעת החוק של חברי הכנסת אלוף *במיל' אלעזר שטרן (יש עתיד) ואבי דיכטר (הליכוד), עברה במליאה בקריאה שלישית ברוב מוחץ של 87 תומכים ו-15 מתנגדים. על פי הצעת החוק של חברי הכנסת אלעזר שטרן ואבי דיכטר, בכל שנה תקפיא ישראל את הסכום שהרשות הפלסטינית מעבירה למחבלים ולבני משפחותיהם, מתוך כספי המסים שישראל גובה עבור הרשות הפלסטינית ומעבירה לה.

ח"כ אלוף (במיל') אלעזר שטרן: "החוק ההיסטורי הזה יחליש משמעותית את עידוד הטרור על ידי הרשות הפלסטינית. חובה עלינו לעצור את התמריץ הכלכלי שמעניקה הרשות הפלסטינית למחבלים, תמריץ שמעודד נוספים לבצע טרור. כך כל נער פלסטיני יבין שלא משתלם לו לבחור בדרך הטרור. לא עוד עידוד טרור על חשבוננו!"

יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ אבי דיכטר אמר: "הרשות הפלסטינית מעבירה מדי חודש משכורות למחבלים ולבני משפחותיהם בגובה של כ-1.2 מיליארד שקלים בשנה, שהם כ-7% מתקציב הרשות הפלסטינית. במקום שהרש"פ שלך יא מחמוד עבאס תשים כסף לבריאות ולחינוך, אתם שמים 7% מהתקציב שלכם לטרור?!! הרש"פ הפכה את עצמה למפעל המעסיק רוצחי אנשים. למפעל זה קל מאוד להתקבל. כל שעליך לעשות זה לרצוח ישראלים, להיעצר או להיהרג, והתקבלת לעבודה במפעל. מחמוד עבאס ועוזריו, אם לא תשנו את כרטיס הכניסה למפעל זה, אתם תלכו יום אחד לישון ותקומו מקוצצים בּׅתנאמו סוּלְטָה וּבְּתׅצְבָּחוּ סָלַטַה".

לאחר אישור החוק אמר חבר הכנסת שטרן במליאת הכנסת: "גם אם ייקח זמן, אני מאמין שהחוק הזה יצמצם את הטרור, ימנע ממשפחות נוספות להתווסף ל"מועדון השכול", ואני מקווה שגם יעזור להביא לשלום."

דובררת ח"כ אלעזר שטרן
דובררת ח"כ אלעזר שטרן
דובררת ח"כ אלעזר שטרן
דובררת ח"כ אלעזר שטרן
דובררת ח"כ אלעזר שטרן
דובררת ח"כ אלעזר שטרן
דובררת ח"כ אלעזר שטרן
דובררת ח"כ אלעזר שטרן
דובררת ח"כ אלעזר שטרן
דובררת ח"כ אלעזר שטרן

בדוק גם

בני ברק

עתירה לביטול הסגר בבני ברק הוגשה לבג"ץ בירושלים

ארבעה עורכי דין עתרו לבג"ץ בבקשה להורות לראש הממשלה ושרים נוספים, לבטל באופן מיידי את …