מבזקים
דף הבית / חדשות / הרמטכ"ל גדי אייזנקוט: "חטיבת המחקר היא שחקן מרכזי במימד האסטרטגי של מדינת ישראל"

הרמטכ"ל גדי אייזנקוט: "חטיבת המחקר היא שחקן מרכזי במימד האסטרטגי של מדינת ישראל"

תעודות הצטיינות חולקו בכנס חטיבת המחקר השנתי שהתקיים בראשות ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט וראש חטיבת המחקר, תת-אלוף דרור שלום

רות קרייתי | כ"ז בסיוון תשע"ח | 10 ביוני 2018 | מערכת ישראל ניוז

בכנס חטיבת המחקר השנתי חולקו 29 תעודות הצטיינות לחיילי וקציניי כלל החטיבה אשר הפגינו מצוינות יוצאת דופן בתפקידם. כמו כן, הוענקו דרגות לששת החיילים הראשונים שמשרתים במסגרת פרויקט ״רואים רחוק״ בחטיבת המחקר.

ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט התייחס בנאומו לאירועים הבטחוניים בישראל ואמר: ״אירועי השבועות האחרונים מעידים על המורכבות והנפיצות שאתם מרבים לנתח ולתאר. אנחנו דורשים מכם לספק לא רק התרעה למלחמה, אלא לספק התרעה אסטרטגית, אופרטיבית וטקטית. אני לא חושב שיש עוד ארגון מודיעין בעולם שנדרש לרזולוציה הזו בשלוש השכבות. חטיבת המחקר היא שחקן מרכזי במימד האסטרטגי של מדינת ישראל. בדיונים השונים מוצג המצרף של השכל המשותף של החטיבה. הניסיון להביא תמונה מדויקת ובהירה ככל האפשר כולל המלצות אופרטיביות הוא על בסיס יומי וזוכה למשקל גבוה מאוד בקבלת ההחלטות של הדרג המדיני של ישראל״.

מדברי ראש חטיבת המחקר, תת-אלוף דרור שלום: ״אנו מצויים בתקופה מרובת אתגרים והזדמנויות למדינת ישראל ולצה"ל. חטיבת המחקר באמ"ן מצויה בחזית ההתמודדות עם המציאות המשתנה, מצליחה להשפיע הן במישור האסטרטגי והן במישור האופרטיבי ושותפה באופן עמוק בעשייה הצה"לית. ההתמודדות של חטיבת המחקר עם מגוון האתגרים שמציבים האויבים שלנו ועם השינויים הרבים שמאפיינים את עידן המידע, מחייבים אותנו, קציני וחיילי חטיבת המחקר, לא רק למצוינות, לאומץ ולדעתנות אלא גם לצניעות״.

הרמטכ"ל גדי אייזנקוט. צילום דו"צ
הרמטכ"ל גדי אייזנקוט. צילום דו"צ
תא"ל דרור שלום. צילום: דו"צ
תא"ל דרור שלום. צילום: דו"צ

 

 

 

 

 

 

 

בדוק גם

אופק 16

לוויין תצפית אופק 16 שוגר הבוקר לחלל

גאווה ישראלית: ראש מנהל החלל מפא"ת במשרד הביטחון, אמנון הררי: "שיגרנו הבוקר בשעה 4:00 את …