דף הבית / חדשות / שר החינוך ונשיא המדינה יזמו שלושה ימי מסע של תקווה ישראלית לצוותי חינוך

שר החינוך ונשיא המדינה יזמו שלושה ימי מסע של תקווה ישראלית לצוותי חינוך

הבוקר יצא לדרך מסע תקווה ישראלית לצוותי חינוך ביוזמה של נשיא המדינה ושר החינוך נפתלי. במסע שיארך במשך שלושה ימים, יבקרו צוותי חינוך במגזרים שונים של החברה הישראלית: דתיים, חילוניים, ערבים וחרדים

שלום שי גיחז | ח' האייר תשע"ח | 23 באפריל 2018 | מערכת ישראל ניוז

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אמר הבוקר: "מסע תקווה ישראלית הוא רק כלי אחד, אפשרות אחת, לחוות ולהכיר את החברה הישראלית ואת האתגר הגדול המונח לפתחנו בשבעים השנים הבאות. אני מקווה שבעקבותיו יבואו נוספים, ושקרוב מאוד היום שבו מפגש עם החברה הישראלית יהיה חלק מהכשרת היסוד ומהפיתוח המקצועי של כל מנהלת בית ספר, של כל מפקח, של כל מורה ומורה בישראל".

עוד הוסיף הנשיא: "יקירי שר החינוך, כפי שאמרת בטקס הענקת פרסי ישראל, מי ייתן ושנת השבעים ואחת תהיה שנה של הפלת המחיצות בינינו, שנת אהבת חינם. אני מודה לך מנכ"ל משרד החינוך, על היוזמה ועל המהלך החשוב הזה, ולכל גורמי המקצוע במשרד הלוקחים בו חלק. אני מאחל לכולנו מסע מוצלח, ואנחנו מוכרחים להצליח, כי תקווה ישראלית, מתחילה בחינוך".

שר החינוך, נפתלי בנט בדבריו: ״אנו משפחה אחת, אם לא נהיה מאוחדים – לא נהיה״.

במעמד השקת מסע התקווה הישראלית, אמר השר בנט כי ״האתגר הגדול שלנו במדינת ישראל הוא לייצר אתוס ישראלי משותף. אנו משפחה אחת, עם ריבוי דעות ועמדות, זה כל היופי. לפני כמה ימים, בנאומי בטקס פרס ישראל, נתתי הבטחה לקדם את האחדות בעם, והיום תחילת הפירעון. עלינו להבין כי אם לא נהיה מאוחדים – פשוט לא נהיה. כאומת הסטארט אפ, עלינו לעודד את הויכוח, לא לפחד, להתייחס לגופו של טיעון ולא של טוען, ולדעת להקשיב. אני סומך עליכם, אנשי מערכת החינוך, שתשכילו להטמיע בקרב ילדינו את הקו הזה, שמייצר פסיפס צבעוני בעם. עלו והצליחו!״

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב שנכח במעמד, אמר: "מסע תקווה ישראלית הוא מסע חינוכי מגשר, מסע שמחבר בין קצוות החברה הישראלית. המסע מבשר רוח של אחדות ורגישות חברתית, כחלק מתכנית המשרד לחזק את החינוך לערכים, ובכוונתנו להעמיק ולהרחיב את מספר צוותי החינוך שיוצאים למסע".

מנכ״ל בית הנשיא, הראל טובי: ״מסע תקווה ישראלית יוצא לדרך. אני רוצה להודות למנכ״ל משרד החינוך על המסע המשותף של בית הנשיא ומשרד החינוך- למען מטרה משותפת. אני קורא לצוותי החינוך בישראל מכל הזרמים והמגזרים להצטרף אלינו למסע היכרות עם עצמנו, מסע להפלת המחיצות, מסע לאהבת חינם, רק כך נוכל לחדש תקווה ישראלית".

בבוקר התקיימה התכנסות בבית הנשיא, ובשעה 10:45 יצא לדרכו אוטובוס צוותי החינוך הראשון, ובכלל זה 33 אנשי מטה. מסע ההשקה עובר באתרים הבאים:
▪בני ברק – ישיבת פוניבז' ומפעל החסד עזר מציון.
▪כפר קאסם – אזור התעשייה המשותף לכפר קאסם ולראש העין.
▪נצרת עילית – שיחה עם אנשי מדרשת אורנים על ההתיישבות החילונית בראשית המדינה וביקור בקיבוץ העירוני.
▪מגדל העמק – מרכז הצעירים.
▪כפר הרא"ה – הכרת סיפורה של ראשית ההתיישבות העובדת של הציונות הדתית.

המסעות לצוותי חינוך הם מהלך דגל של תכנית "תקווה ישראלית בחינוך",המשותפת לבית הנשיא, משרד החינוך ופורום דב לאוטמן למדיניות החינוך. הבחירה במסעות לצוותי חינוך מבוססת על ההבנה כי גם המורים והמורות למדו בזרמי חינוך נפרדים, ועובדים בזרמי חינוך נפרדים, ועל כן זקוקים לידע, לכלים ולחוויות על מנת להעמיק בסוגיית השותפות בין המגזרים בחברה הישראלית.

כל קבוצה שתצא למסע תעבור מפגשי הכנה, שלושה ימי מסע ומפגש עיבוד וסיכום. כמו כן, כל קבוצת מורים תוכל לעצב את המסע שלה מתוך תפריט רחב של תחנות אפשריות, המבטאות את המגוון העשיר של החברה הישראלית.

במהלך 2018 יופעל "מסע תקווה ישראלית"  במתכונת פיילוט, במסגרתו ייצאו למסע 20 קבוצות כולל מפקחים, מנהלי בתי ספר, מורות ומורים מארבעת מגזרי החינוך. בהמשך, מתוכננת התכנית להתרחב למאות בתי ספר נוספים.

 

צילום: יוסי זמיר
צילום: יוסי זמיר
צילום: יוסי זמיר
צילום: יוסי זמיר
צילום: יוסי זמיר
צילום: יוסי זמיר
צילום: יוסי זמיר
צילום: יוסי זמיר

בדוק גם

צילום | יח"צ

שר החינוך פרץ: "אנו פועלים שמכללת קיי תצורף ל-SCE בבאר שבע"

כך הודיע בסיור שקיים שר החינוך רפי פרץ ב-SCE. המכללה לחינוך תהפוך לקמפוס השני של …