מבזקים
דף הבית / חדשות / אירן נשבעה לגמול לישראל על הריגת חייליה בשדה התעופה טי-4 בסוריה

אירן נשבעה לגמול לישראל על הריגת חייליה בשדה התעופה טי-4 בסוריה

משרד החוץ האירני הודיע היום, יום שני, כי אירן תגיב בזמן הנכון שיראה לה, על התקפה הישראלית על שדה התעופה הצבאי טי-4 ב-9 לאפריל. תקיפה שגרמה להריגת מספר יועצים צבאיים אירנים

צביקה נציב| א' באייר תשע"ח | 16 באפריל 2018 | מערכת ישראל ניוז
מקור: נציבנט https://nzivnet.com/brief/15845

דובר משרד החוץ האירני, בהראם קאסמי אמר במסיבת עיתונאים שנערכה בטהרן כי: "ההתקפות הישראליות על אנשינו שבסוריה אינן מקובלות כי אנחנו כאן לבקשתה של ממשלת סוריה הלגיטימית. ישראל עוד תתחרט על תקיפה זאת. יש בידינו הרבה אופציות לפעול נגד האויב הישראלי ונעשה מה שהכי נכון לגבנו. עד כה לא פנינו לקהילייה הבין לאומית בנושא התוקפנות הישראלית כי הנושא נמצא בבדיקה ואפשרות זאת נמצאת על השולחן".

כמו כן תקף הדובר האירני את הודעת הסיכום של הליגה הערבית אשר גינתה את המעורבות האירנית באזור וציין כי "הודעות אלו משקפות את דעתם של מספר מנהיגים של מדינות ערב ובראשם סעודיה".
יש לזכור, כך טוען עיתונאי שכתב דברים אלו, כי שלשום בשעה 22:00 בלילה תקפו מטוסי קרב בלתי מזוהים, אך משערים שאלו היו מטוסי קרב ישראלים, עמדות של הכוחות האירנים באזור ג'בל עזאן הנמצאת באזור העיירה אלחאדר בפרברי חאלב הדרומיים.

נציב 1

הבסיס הצבאי האירני בעזאן הוא מהבולטים בבסיסים האירנים בצפון סוריה ונבנה על ידי אירן לפני שנים לאחר שכוחותיה השתלטו על הערים והכפרים של פרברי חאלב הדרומיים.

נציב 2

מקורות אחרים טוענים כי באותו זמן היו תקיפות אוויריות נוספות על עמדות של המיליציות האירניות ליד שדה התעופה דיר א-זור ועל מרכז למחקר מדעי הנמצא מערבית לשדה התעופה דיר א-זור, מזרחית לעיר עצמה.

ישראל הכחישה מאוחר יותר כי פעלה באותו יום בסוריה.

נציב 3

 

בדוק גם

ששת

היום שהיה: המהלכים שקדמו למלחמת ששת הימים

מלחמת ששת הימים: באיזה מהלך נקטה מצרים לפני שהחלה להכניס כוחות גדולים לסיני ומדוע הם …