מבזקים
דף הבית / חדשות / נשיא המדינה נפגש עם נשיא הבנק האירופאי לשיקום ופיתוח המבקר בישראל

נשיא המדינה נפגש עם נשיא הבנק האירופאי לשיקום ופיתוח המבקר בישראל

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נפגש הערב (ב') עם נשיא הבנק האירופאי לשיקום ופיתוח(EBRD) סומא צ'קרבטי המבקר בישראל

שלום שי גיחז | כ"ה באדר תשע"ח | 12 במרץ 2018 | מערהת ישראל ניוז

בפגישה בין השניים הודה צ'קרבטי לנשיא על קיום הפגישה ואמר: "לפני כשלוש שנים נפגשנו ועודדת אותנו להרחיב את הפעילות שלנו באזור ואני חושב שאימצנו את ההמלצה שלך באופן מוצלח מאוד. הרחבנו את אזורי העשייה שלנו ואנו פועלים יותר ויותר יחד עם משקיעים ישראלים".

צוות הארגון שליווה את נשיא הבנק סקר בפני הנשיא את הפעילות האזורית בירדן, לבנון ומצרים על האתגרים וההזדמנויות הטמונים באזור. הנשיא ברך את צ'קרבטי עם הגעתו לאזור והדגיש בפניו כי הרחבת שיתופי הפעולה הישראליים עם הבנק באזור היא רצון הדדי ואמר: ״הפוטנציאל אדיר וצריך למצוא דרכים יצירתיות לחבר בין הניסיון שהבנק רכש באזור לבין הטכנולוגיה הישראלית".

הנשיא הוסיף כי הוא שמח לשמוע על הרחבת הייצוג למתמחים ישראלים בבנק והדגיש כי ״מדובר בצעד נוסף לחיזוק הפעילות שלנו בתחום סיוע החוץ והפיתוח". שישה מתמחים ישראלים נבחרו לעבוד בבנק האירופאי וזאת כחלק מתכנית ממשלתית לחיזוק המעורבות הישראלית בבנק.

הבנק האירופאי לשיקום ופיתוח (EBRD)הוקם בתחילת שנות ה-90 והוא נמצא בבעלותן של 65 מדינות, כאשר בעלות המניות העיקריות הן ארצות הברית, בריטניה, צרפת, גרמניה, איטליה ויפן. מדינת ישראל הינה בין המדינות המייסדות של הבנק. ביקורו של נשיא הבנק בישראל הינו חלק מביקור אזורי בירושלים, רמאללה, עמאן וביירות. הבנק האירופאי הינו בנק לפיתוח ואינו בנק מסחרי קמעונאי, הבנק משקיע בפרויקטים של תשתית במטרה לקדם את הכלכלה במדינות בהן הוא משקיע.

 

צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ
צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

 

 

בדוק גם

צילום: יח"צ נמל

לראשונה מזה עשור: אניית קרוז בבעלות ספרדית הגיעה לנמל אשדוד

אניית קרוז בבעלות ספרדית הגיעה ביום חמישי האחרון לנמל אשדוד, לאחר למעלה מעשור שישראל אינה …