מבזקים
דף הבית / חדשות / נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין הזניק את מסע השליחים המיוחד הנערך לרגל שנת השבעים למדינה

נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין הזניק את מסע השליחים המיוחד הנערך לרגל שנת השבעים למדינה

נשיא המדינה הזניק את מסע ה-70, מסע שליחים מיוחד הנערך לרגל שנת השבעים למדינה וחוצה את ישראל ואמר: "אני מאמין שדרך הרגליים, זו הדרך הנכונה להכיר את ארץ ישראל ואת עם ישראל, להעפיל אל ההרים, לחצות עמקים לצעוד כתף אל כתף ולדבר. דווקא בימים של שסע, פילוג וקוטביות חשוב שנצעד יחד"

שלום שי גיחז | י"ח באדר תשע"ח | 5 במרץ 2018 | מערכת ישראל ניוז

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, הזניק הבוקר את מסע ה-70, מסע שליחים מיוחד הנערך לרגל שנת השבעים למדינה. הנשיא הזניק את "המסע הצפוני" שהתחיל באנדרטת "הארי השואג" בתל חי, ויחצה את אצבע הגליל עד למבואות ירושלים. "המסע הצפוני" יחד עם "המסע הדרומי" ו"מקטע הסיום", מרכיבים את "מסע ה-70", מסעות שליחים שיובילו ארגונים חברתיים, מכינות קדם צבאיות, גרעיני שנות שירות וגופים ממשלתיים ועסקיים. כל גוף יוביל מקטע אחד מתוך המסע וכל השלושה יתאחדו ביום ראשון ל' ניסן, 15 באפריל בגן הלאומי הקסטל במבואות ירושלים באירוע סיכום.

"מי שעומד כאן ומסתכל קצת צפונה, יודע שהאויבים שלנו עדיין מאיימים על תל חי, קריית שמונה, מטולה, כפר גלעדי ועוד הרבה יותר רחוק מזה. איננו יכולים להיות אדישים. אנחנו עוד צריכים להגן על הארץ שלנו ואנחנו צריכים אתכם בני הנוער"

"אני שמח להיות כאן היום ביום שהוא יום חג, יום שבו אנחנו צועדים במסע עתיק וגם חדש בשבילי הארץ. 98 שנים עברו מאז קרב הדמים בתל חי, והיום יוצאת מכאן, דווקא מכאן, צעדה של שמחה, של גאווה. מסע ה70! שבעים שנה לתקומה, שבעים שנה למדינת ישראל!," אמר הנשיא בפתח דבריו.

הנשיא פנה אל הצעירים והצעירות ואמר: "ראשוני המתיישבים אשר הגיעו לתל חי ראו עצמם כחלוצים לפני המחנה. משרתי עם ישראל. כמעט מאה שנה חלפו מאז. הגבורה והחלוציות קיימות גם היום, גם בקרב דור ה-Y ודור ה-Z, דורות שמושמצים לשווא. אתם, צעירות וצעירים, חניכי המכינות הקדם צבאיות, חניכי תנועות הנוער – אתם נושאי הדגל ושליחי הציבור שלנו. יש לכם תפקיד מפתח בעיצוב פניה של החברה הישראלית.״

בהקשר לאקלים החברתי והציבורי אמר הנשיא: ״לקראת צאתכם, אני רוצה לתת לכם צידה לדרך ולהטיל עליכם עוד משימה. בימים האחרונים אנחנו שומעים על ירידה במוטיבציה לגיוס לקרבי. מי שעומד כאן ומסתכל קצת צפונה, יודע שהאויבים שלנו עדיין מאיימים על תל חי, קריית שמונה, מטולה, כפר גלעדי ועוד הרבה יותר רחוק מזה. איננו יכולים להיות אדישים. אנחנו עוד צריכים להגן על הארץ שלנו ואנחנו צריכים אתכם בני הנוער. תנצלו את המסע הזה כדי להגיע לנוער אחר, שונה, ולהדביק אותו באהבה, במסירות ובהקרבה למען מדינת ישראל. תסבירו להם שאנחנו זקוקים להם ביחידות הקרביות, במשימות הביטחון השוטף. תעודדו אותם להתנדב ליחידות, לגדודים, לעשייה משמעותית."

"מסע ה70 נועד 'לצעוד, לדבר, להתחבר'," אמר הנשיא: "מתנת יום הולדת למדינה, ואם יותר לי – לחברה הישראלית כולה. אני מאמין שדרך הרגליים, זו הדרך הנכונה להכיר את ארץ ישראל ואת עם ישראל, להעפיל אל ההרים, לחצות עמקים לצעוד כתף אל כתף ולדבר. דווקא בימים של שסע, פילוג וקוטביות חשוב שנצעד יחד.״

בסיום דבריו הודה הנשיא באופן מיוחד לראשי המכינות שהובילו את המיזם ואמר: ״בהזדמנות זו אני רוצה להודות ליוזמי "מסע ה70" אליסף פרץ ועמיחי שקלי על היוזמה. אליסף, אחיהם הצעיר של אוריאל ואלירז, חללי צה"ל. עמיחי, ראש מכינת תבור. כל הכבוד לכם. צאו לדרך. יהי רצון, שתלכו לשלום, תצעדו לשלום, ותגיעו לירושלים לשמחה ולשלום.״

 

צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ

בדוק גם

צילום | דובר צה"ל

לאחר מרדף של עשרה ימים נמצאה גופתו של המחבל מצומת הפרסה

בתום מאמץ מבצעי, מודיעיני ולאחר סריקות נרחבות, איתרו לוחמי צה"ל את גופתו של המחבל מצומת …