מבזקים
דף הבית / כותבים לנו / ההבדלים שחשוב להכיר בין כלובים לציפורים

ההבדלים שחשוב להכיר בין כלובים לציפורים

אם אתם רוצים לגדל ציפור אחת או יותר, אם ציוץ הציפורים גורם לכם עונג, אין ספק שתצטרכו לרכוש כלוב יפה ומותאם. במידה ואתם מתכוונים לגדל כמה וכמה ציפורים, יתכן אפילו שתבחרו בכמה כלובים. חשוב לדעת כי יש הבדלים רבים בין הכלובים השונים הקיימים בחנויות. אם תכירו את ההבדלים הללו -תוכלו לבחור בצורה טובה יותר את הכלוב שיתאים לציפור או לציפורים שלכם.

הכלוב וסוג הציפור

לכל הציפורים יש זוג כנפיים וכל הציפורים יכולות לעוף. לכן ניתן להניח, לכאורה, כי אין משמעות להבדלים בין הכלובים לציפורים השונות. זוהי טעות, שכן ישנן ציפורים בגדלים שונים, כך שניתן למצוא כלובים אשר יתאימו לציפורים גדולות יותר וכן כאלו המותאמים לציפורים קטנות יותר. יש כלובים שיותאמו במיוחד לזן ספציפי של ציפור, למשל – כלובים מיוחדים לתוכים. בכלוב מתאים, הסורגים צריכים לאפשר לתוכי לאחוז בהם ולטפס או לרדת. לעומת זאת- ציפורים אחרות לרוב לא זקוקות למאחז בסורגים.

כלוב גבוה או כלוב רחב?

על פי רוב, ציפור תהיה מאושרת יותר כאשר היא תתגורר בכלוב גדול יותר, אך הגודל כשלעצמו לא מספיק. שני כלובים בעלי נפח זהה עשויים להיות שונים במבנה שלהם. אז מה עדיף – כלוב צר וגבוה או כלוב רחב ונמוך? בדרך כלל יהיה עדיף לבחור כלוב רחב, ואם אפשר שיהיה גם רחב וגם גבוה – זה עדיף, ובכל אופן – רוחב חשוב מגובה (כאשר מדובר בכלובים בעלי נפח זהה).

הסורגים והמרווח

שימו לב להבדל חשוב נוסף בין הכלובים השונים – המרווח בין הסורגים. די מובן כי לא כדאי לקחת הביתה כלוב, אף אם מדובר בכלוב איכותי ויפה למראה- אם המרווח בין הסורגים גדול מדי. כשיש ציפור קטנה, מרווח לא מתאים יאפשר לה לצאת מהכלוב ולהתעופף. מצד שני, סורגים צפופים מדי לא מומלצים גם הם – אם הסורגים צפופים זה עשוי להביא לפציעתה של הציפור.

יופי ואסתטיקה

ניתן למצוא כלוב שיהיה מאוד אסתטי ויפה. זה מוסיף חן ויופי ובהחלט מומלץ. אך מה כדאי לזכור? שהיופי והאסתטיקה לא באים על חשבון הדברים האחרים שצויינו, כך שרצוי לבחור בכלוב המשלב את כל המרכיבים החשובים- יופי, אסתטיקה, גודל מספק וכן חשוב לבחור בכלוב המכיל מרווח מתאים בין הסורגים.

important to know between cages and birds

בדוק גם

hlichon_hasmali

תיקון הליכון vo2 – חשוב לדעת!

הליכון הוא ללא ספק אחד האמצעים היעילים והנוחים ביותר לשמירה על כושר ועל בריאות הגוף, …