דף הבית / יהדות וקהילה / קהילת שובה ישראל ערכה הילולה לצדיק הרב משה חליווה זצוק"ל

קהילת שובה ישראל ערכה הילולה לצדיק הרב משה חליווה זצוק"ל

ערב חוויתי, נדיר ומיוחד עבר על ישיבת שובה ישראל אשר נמצאת בשכונת קווינס, ניו יורק ארה"ב

בן ציון עטיה | ט"ו בטבת תשע"ח | 2 בינואר 2018 | מערכת ישראל ניוז

האירוע נערך לכבוד הילולת הצדיק הקדוש הרב משה חליווה זצוק"ל זיע"א, שידוע כאחד מחכמיה הגדולים של מרוקו. באהבה גדולה לצדיק, סיפרו סיפורים בשבחו ודרשו דברי תורה לעילוי נשמתו בעולם האמת מתוך סיפרו.

מה שהפך את הערב לעוצמתי ומרגש אף יותר הייתה נוכחותו של כ"ק האדמו"ר הרב יאשיהו יוסף פינטו שליט"א. לדבריו של הרב שמעון סעדון, ראש קהילת שובה ישראל קווינס, נוכחותו של כ"ק האדמו"ר הביאה לקידוש השם עצום וחיזוק גדול.

לחיזוק דבריו ציין הרב סעדון כי ניתן היה לראות כיצד בערב שבו חגיגות השנה האזרחית החדשה נמצאות בשיאן סביב, עשרות רבות של אנשים בחרו להדיר את רגליהם ממעוזות הטומאה ולהגיע לערב הקדוש בישיבת שובה ישראל קווינס, שבו צויין גם עשור לפתיחת הישיבה הקדושה שובה ישראל קווינס.

הרבים שהגיעו למקום זכו לשמוע את דרשתו המרתקת של כ"ק האדמו"ר פינטו שליטא וספגו את הקודש והזכות בימים אלו של זמן השובבי"ם. לאחר השיעור אף קיבלו בקהל קבלות רבות ומגוונות כל אחד מהנוכחים על פי מדרגתו.

במעמד ההילולה חולקו תפילין חינם לזיכוי הרבים.ובנוסף כ"ק האדמו"ר פינטו בירך שיבח את פועלו של הרב שמעון סעדון מוסר נפש,אנחנו זוכרים את רבי שמעון בישיבה שלנו ילד,לומד תורה בדבקות גדולה,מוסר נפש גדול,תמיד ידענו שרבי שמעון סעדון יהיה גדול בתורה וביראת שמים בעבודת ה' ועוד יש לנו מחשבות עמוקות על רבי שמעון שיגיע למעלות טובות גדולות והשגות קדושות,אנחנו גאים בקהילה הקדושה שובה ישראל קויינס שהולכים בדרך הקדושה שלנו בפשיטות בתמימות ביושר בהגינות כל מילה טובה אפשרי לומר על הקהילה הקדושה בקווינס.

 

מאת: בן ציון עטיה
מאת: בן ציון עטיה

 

 

 

 

 

 

מערכת ישראל ניוז
מערכת ישראל ניוז
מערכת ישראל ניוז
מערכת ישראל ניוז
מערכת ישראל ניוז
מערכת ישראל ניוז
מערכת ישראל ניוז
מערכת ישראל ניוז
מערכת ישראל ניוז
מערכת ישראל ניוז
מערכת ישראל ניוז
מערכת ישראל ניוז

 

בדוק גם

פינטו1

"הרווקות שלי נמשכה עד גיל 40 ממש כמו יציאת מצרים"

"אני לא יודעת מה הסיפור שלך ואני לא אוהבת להתערב, אבל אני יודעת ושמעתי שאת …