מבזקים
דף הבית / חדשות חוץ / רוסיה מנסה לנתק את מדינות המערב מהאינטרנט?

רוסיה מנסה לנתק את מדינות המערב מהאינטרנט?

בריטניה מזהירה: ייתכן שרוסיה מנסה לנתק את מדינות המערב מהאינטרנט. ראש מטה ההגנה הבריטי הזהיר כי כלי שיט רוסיים מסתובבים באזור הכבלים התת-ימיים באוקיינוס האטלנטי במטרה לפגוע בהם

גבריאל ודררו | כ"ט בכסלו תשע"ח | 17 בדצמבר 2017 | מערכת ישראל ניוז

ייתכן שרוסיה מתכננת לנתק כבלים תת-ימיים החיוניים למסחר הבינלאומי ולאינטרנט, כך הזהיר ראש מטה ההגנה הבריטי, סטיוארט פיץ'. על פי האזהרה, רוסיה עלולה להוות איום על בריטניה ועל חברות ברית נאט"ו, וכן על התקשורת הבינלאומית בכללה המשמעות: נזק לתקשורת הבינלאומית ולמסחר יומי בהיקף עצום

צילום: רויטרס
צילום: רויטרס

ספינות רוסיות נצפות לעתים קרובות בקרבת הכבלים האטלנטיים שדרכם מתבצעת התקשורת בין ארצות הברית לאירופה ולכל שאר היבשות. פיץ', שמונה בספטמבר האחרון ליו"ר הוועידה הצבאית של ברית נאט"ו, אמר כי מדובר בחלק ממאמצה של רוסיה לפיתוח לוחמה בלתי קונבנציונלית. לדבריו, על בריטניה ובנות בריתה לשדרג את הציים הימיים שלהם ולהשוותם לזה הרוסי כדי להתמודד עם האיום.

צילום: רויטרס
צילום: רויטרס

לפני כשבועיים פורסם דוח שלפיו 97% מהתקשורת העולמית וכעשרה טריליון דולרים בהעברות עסקיות יומיות מועברים דרך כבלים תת-ימיים. בדוח צוטטו גורמים מודיעיניים אמריקניים שאמרו כי צוללות הרוסיות "פועלות באגרסיביות" ליד הכבלים האטלנטיים. עוד נכתב כי לאחר שרוסיה סיפחה את חצי האי קרים ב-2013, היא החלה בניתוק הכבלים שחיברו אותו לשאר העולם.

למרות האזהרות, ייתכן שכלי השיט הרוסיים שוטטו באזור הכבלים לשם ציתות מודיעיני, כפי שעושים האמריקנים והבריטים זה זמן רב, ולא לשם פגיעה בהם.

בדוק גם

צילום ממצלמות האבטחה

הותר לפרסום: חשודים בעלי אזרחות ישראלית ביצעו את השוד המזויין במרכז אנטוורפן

בלגיה אנטוורפן: הותר לפרסום כי מספר חשודים בעלי אזרחות ישראלית חשודים בביצוע שוד מזויין בשבוע שעבר …