מבזקים
דף הבית / חדשות / פיגוע דקירה בירושלים: המחבל הודיע בפייסבוק שהוא יוצא לפיגוע דקירה למען המולדת

פיגוע דקירה בירושלים: המחבל הודיע בפייסבוק שהוא יוצא לפיגוע דקירה למען המולדת

מחבל בן 24, תושב שכם הגיע לתחנה מרכזית בירושלים, דקר את המאבטח בליבו ונמלט. אזרח ששהה במקום רדף אחרי המחבל וביחד עם שוטר נטרלו אותו

שלום שי גיחז | כ"ב בכסלו תשע"ח | 10 בדצמבר 2017 | מערכת ישראל ניוז

המחבל והמאבטח. רגע לפני הדקירה
המחבל והמאבטח. רגע לפני הדקירה

מחבל שהגיע לכניסה הראשית של התחנה המרכזית שלף סכין שהיתה ברשותו, דקר מאבטח ונמלט כשהוא רץ לאורך רחוב יפו. אזרח שהבחין בו כשהוא נמלט רץ אחריו יחד עם שוטר שהיה בסמוך למקום והם השתלטו עליו.

משערי צדק נמסר: "מצבו של המאבטח עדין קשה אך יציב. מונשם ומורדם ביחידה לטיפול נמרץ. לא יצא מכלל סכנה".

שעות ספורות לפני, המחבל כתב בפייסבוק שהוא יוצא לפיגוע דקירה "למען אללה, להחזיר את תהילת הדת ולקדש את אל-אקצא. הדם יזרום מאתנו, דמנו זול בשבילך מולדתנו".

זמן קצר לאחר פיגוע הדקירה נפגשו מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי וראש עיריית ירושלים ניר ברקת עם האזרח והשוטרים שהשתלטו על המחבל.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי אמר בדבריו: "יש פה מנגנון מדהים של אוכלוסיה, של ציבור, של אזרחים, וזה מתחיל במאבטח, גיבור אמיתי, הראשון שרץ ומיד אחריו האזרח והשוטרים. כאן זה המקום היחידי בעולם, שכאשר יש אירוע אנשים לא בורחים, אלא רצים ומגיבים. והמאבטח הגיב תוך שניה, רץ ותפס המחבל, אחריו מגיע אזרח, ושניה אחרי זה מגיעים השוטרים. בסה"כ יש פה סוג של מנגנון שכל מרכיב בו הנו חלק ממערך הביטחון, כל אחד נותן את החלק שלו לביטחון הציבור, ויש לנו במה להתגאות בעיר הזאת בכל המובנים שלה.

ראש עיריית ירושלים, מר ניר ברקת: "זה המקום להגיד לכם 'שאפו', החתירה למגע, זה המפתח, להיות עירני. ראית משהו ורצת, עירנות אזרחית שקיימת בירושלים וכל הזמן העיניים פתוחות."

יוסף בן אמו, שהשתלט על המחבל: "בשלב ראשון חשבתי שמדובר בקטטה, שהבנתי שזה מחבל ישר קפצתי והפלתי אותו. אני רוצה לומר כל הכבוד לשוטרים, עשה לי אישית ממש טוב בלב שהשוטרים הגיעו תוך שניות. יש בירושלים שוטרים לתפארת."

השוטרים שהשתלטו על המחבל סיפרו כי "בלי לחשוב פעמיים, תוך דקה הגענו לתחנה המרכזית והבחנו בפצוע ובמחבל, ומיד רצנו כדי להפסיק את העבירה, וידאנו שאין עליו כלי תקיפה ועצרנו אותו".

מפקד המחוז וראש עיריית ירושלים הודו ליוסף על אחריות אזרחית וגילוי אומץ לב שהביאו להשתלטות על המחבל ובכך סייע למנוע המשך פגיעה בחפים מפשע. הם העניקו ליוסף את סיכת משטרת מחוז ירושלים וסיכת עיריית ירושלים.

1 3

 

2 4

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

 

בדוק גם

נציב 3

תזמון מקרים מפתיע? או מלחמת סייבר גלויה בין ישראל לציר הרשע האיראני

שלושה אירועים התרחשו אתמול בכמה מוקדים במזרח התיכון. האם זהו רצף אקראי? או שיש הגיון כלשהו …