מבזקים
דף הבית / חדשות / מטוסי האדיר F-35 הוכשרו לשימוש מבצעי

מטוסי האדיר F-35 הוכשרו לשימוש מבצעי

עידן הדור החמישי של מטוסי הקרב: מטוסי האדיר סיימו היום את תקופת הקליטה וההכשרה לשימוש מבצעי בחיל האוויר

רות קרייתי | י"ח בכסלו תשע"ח | 6 בדצמבר 2017 | מערכת ישראל ניוז

כניסתם של מטוסי האדיר לשימוש מבצעי מסכמת תהליך קליטה ארוך ומשמעותי, אשר החל עם נחיתת המטוסים הראשונים בדצמבר 2016 ופתיחת טייסת "נשר הזהב" (140). תהליך קליטת ה"אדיר" בוצע באמצעות צוותי הקמה בעלי הכשרה ייעודית אשר קלטו תשעה מטוסים לאורך השנה החולפת.

"כשירות המטוסים מעצימה את יכולותיו המבצעיות והאסטרטגיות של צה"ל ומשפרת את מוכנותו במגוון רחב של תרחישים ואיומים בזירות השונות", מדגישים בזרוע האוויר.

חיל האוויר הישראלי הוא החיל הראשון בעולם, מחוץ לארצות הברית, אשר יפעיל מבצעית את מטוסי האדיר. זהו ביטוי נוסף לשיתוף הפעולה ולקשר האסטרטגי המיוחד וארוך השנים בין ישראל וארה"ב.

קליטת מטוסי האדיר היא נדבך נוסף במאמצי הפעלת הכוח ובנייתו, והתאמתו של צה"ל לאתגרי העתיד כפי שבאה לידי ביטוי בתר"ש גדעון וממומש גם בהיבטי כוח אדם, טכנולוגיה, תשתיות, אמצעי לחימה, הכשרות, לוגיסטיקה ועוד.

"ההכרזה על כשירותה המבצעית של הטייסת מתרחשת בתקופה בה חיל האוויר פועל מבצעית בהיקף נרחב במספר חזיתות, בתוך מזרח תיכון משתנה ומתעצב", כתב באיגרת ששלח מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, לאנשי חיל האוויר. "האתגר המבצעי ההופך מורכב מדי יום – זוכה למענה אווירי איכותי ומקצועי. המבצעיות של האדיר מוסיפה נדבך משמעותי ליכולתו של החיל בעת הנוכחית".

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בדוק גם

צילום: דובר צה"ל

שבעה מבוקשים בפעילות טרור נעצרו הלילה ביו"ש

כוחותינו עצרו הלילה מבוקשים במעורבות פעילות טרור במרחב החטיבה המרכזית עציון ונתפס נשק מסוג קרלו …