מבזקים
דף הבית / חדשות / שר התקשורת איוב קרא חתם על רישיונות השידור לערוצים המסחריים

שר התקשורת איוב קרא חתם על רישיונות השידור לערוצים המסחריים

שר התקשורת איוב קרא חתם ויו"ר הרשות השנייה יוליה שמאלוב ברקוביץ העניקה היום (שלישי) את רישיונות השידור לערוצים המסחריים לקראת המעבר לאפיקי השידור החדשים

בן ציון עטיה | י"א בחשון תשע"ח | 31 באוקטובר 2017 | מערכת ישראל ניוז

האירוע נערך במשרדי הרשות השנייה בירושלים במעמד שר התקשורת ח"כ איוב קרא. באירוע נכחו גם המנכ"ל בפועל של הרשות השנייה ניר שוויקי, חבר מועצת הרשות השנייה שכיהן כממלא מקום היו"ר שפיק עבד ונציגי החברות: יו"ר קשת דרורית ורטהיים, המשנה למנכ"ל רשת שאול מגנזי, יו"ר דירקטוריון חדשות 2 עו"ד תמי רווה ומנכ"ל חדשות 2 אבי וייס.

שר התקשורת, ח"כ איוב קרא, בירך את החברות שעוברות מזיכיונות לרישיונות. "אני חושב שאין מילים אחרות להגדיר זאת אלא היסטוריה אמיתית. נעשתה עבודה מקצועית על ידי הרשות השנייה ומשרד התקשורת שהביאה אותנו לעמוד במשימה. היו מי שלא האמינו שנגיע ליום הזה אבל אני שמח שהגענו אליו בצורה מצוינת. זו תחילת הרפורמה בשידור המסחרי. בסופו של דבר מי שיהנה מכך הוא הצרכן הישראלי".

עוד אמר השר: "מה שעמד לנגד עינינו במהלך הוא האינטרס הציבורי ולא דבר אחר. החששות שהדבר יפגע בחברות או שאין צידוק לערוצים נוספים אינם נכונים. אני מאמין בתחרות ומי שיביא תכנים טובים וחדשות הוגנות, אין לי ספק שיצליח. אני הולך לגבות את החברות ודוחף שיתקבלו הנחות והקלות מבחינת הרגולציה. המטרה היא להוריד רגולציה ולהשתוות למצב במדינות אחרות. אנחנו מעוניינים בחופש והוא מתחיל בחופש עיתונות ופחות רגולציה. חוץ מדברים בודדים נפתח את הכל עם מינימום רגולציה. מאחל לרשת ולקשת הצלחה בשם כולנו.

אני עומד על כך שפריסת התשתיות תתבצע. אם בזק לא תבצע, אז זה יתבצע על ידי קבלנים ואנחנו עומדים על כך. אנחנו נמצאים בליגה התחתונה בעניין הזה ורוצים להיות בליגת העל. אני מקווה שכשתהיה תשתית ראויה נסמן גם בכך הצלחה".

שר התקשורת מעניק את הרישיונות. צילום דוברות
שר התקשורת מעניק את הרישיונות. צילום דוברות

בדוק גם

צילום |  גרשון אלינסון

השר נפתלי בנט: "המושג הדתה הומצא על הראש שלי לפני ארבע שנים"

עוד ציין שר הבטחון: "גופי שמאל מחפשים מתוך אלפי שעות שיעור, משפט אחד של רבנים …