מבזקים
דף הבית / חדשות חוץ / לחימה על קרקור: קרבות קשים בין כוחות עיראקים לפישמרגה

לחימה על קרקור: קרבות קשים בין כוחות עיראקים לפישמרגה

הלילה בעיראק החלו קרבות קשים בקרקוק טוז חורמאתו בין הכוחות העיראקים והפישמרגה

הצבא העיראקי ואלחשד אלשעבי השתלטו על שכונות בעיר קרקוק אשר בשליטה הכורדים, ללא כל התנגדות או ירי שנשמע ברחבי העיר. בנוסף השתלטו הכוחות גם על בסיס צבאי בעיר ולאחר מכן עשו הכוחות את דרכם לעיר נינוה, אשר גם היא הייתה בשליטת הכורדים. הכוחות העיראקים השתלטו על מספר כלי מלחמה שהכורדים הפקירו ברחבי העיר. ציוד שהופקר ללא ניסיון הגנה או לחימה.

בדיווח נוסף שהגיע מעיראק נודע כי מנהיג הכורדים ברזאני, ברח ביחד עם כוחותיו למחוז ארביל. ברזאני נתן פקודה ללוחמי הפישמרגה לשתף פעולה עם כוחות הצבא העיראקי ואלחשד אלשעבי ולתת להם להשתלט על ביטחון העיר, כדי שישמרו שם על סדר ועל שלום.

בחשיפת מידע, לישראל ניוז נודע כי קאסם סולימאני האיראני, הכין את ההסכם עם ברזאני, בפגישה בה נועדו השניים, לפני ימים מספר. במהלך השיחות בין השניים, קאסם סולימאני הזהיר את ברזאני והסביר לו כי כמו שארה"ב הפקירו את דאע"ש בזמן אמת וכמו שטורקיה הפקירה את אלנוסרה בזמן אמת, כך יהיה עם הכורדים. סולימאני ביקש מברזאני שלא יאפשר ולא יהיה הקורבן החדש של ארה"ב.

מקור המידע : כוחות אלחשד אלשעבי

בשעה 01:00 לפנות בוקר ב-16/10/2017 פרצו קרבות קשים בכניסה הדרומית לעיר קרקור, בין הכוחות העיראקים וכוחות הכורדים. הקרבות נמשכו עד שעות הבוקר. חיילים עיראקים תיעדו את עצמם כשהם נמצאים במרכז העיר וכשהם משיבים שליטה על בסיסים עיראקים לשעבר, בעיר. פרטים נוספים בהמשך.

מאת: פאדי סלאמה

 

קרדיט לצילום: ישראל ניוז
קרדיט לצילום: ישראל ניוז
קרדיט לצילום: ישראל ניוז
קרדיט לצילום: ישראל ניוז
קרדיט לצילום: ישראל ניוז
קרדיט לצילום: ישראל ניוז
קרדיט לצילום: ישראל ניוז
קרדיט לצילום: ישראל ניוז

 

 

 

בדוק גם

גולש אוסטרלי

הגולש האוסטרלי לא ידע כמה הוא קרוב לכריש

אוסטרליה: הגולש לא ידע עד כמה קרוב היה לכריש – עד שראה את צילומי הרחפן …