מבזקים
דף הבית / חדשות / אלפי אזרחים מבקרים בחג בסוכתם של נשיא המדינה ורעייתו

אלפי אזרחים מבקרים בחג בסוכתם של נשיא המדינה ורעייתו

נשיא המדינה ורעייתו אירחו את אלפי אזרחי ישראל בסוכת בית הנשיא, שפתח את שעריו כמיטב המסורת בחג. לאורחים שהגיעו לסוכה, אמר נשיא המדינה: "השנה אנחנו מציינים את הקשר שלנו, יהודי ישראל, עם יהודי כל התפוצות. כולנו אחים וכולנו ערבים זה לזה – גם כעם. זו המדינה היחידה שמוגדרת כמדינה של העם היהודי, והיא שייכת לכל העם היהודי"

מעל ל-6000 אלפים בני אדם פקדו היום את סוכת בית הנשיא באירוח נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ורעייתו נחמה, שנפתחה היום, יום שני, כמיטב המסורת למבקרים מכל רחבי הארץ. השנה עמדה הסוכה בסימן "חוגגים 70 בסוכת הנשיא עם אחינו בתפוצות".

במהלך היום יצאו הנשיא ורעייתו אל המוקדים השונים בבית הנשיא ושם פגשו את האורחים שהגיעו מכל קצוות הארץ וגם מהעולם. הנשיא ורעייתו לחצו את ידיהם, שמעו מהם על המקומות מהם הגיעו וברכו אותם בברכת חג שמח. הנשיא הודה לכל המבקרים על שהגיעו וחיממו את ליבו עם מכתבים, וציורים שהביאו לו ילדי ישראל, ואמר: "מועדים לשמחה, שנה טובה חגים וזמנים לששון לנו ולכל העם בישראל. היום, אתם, אזרחי המדינה, גם אורחים וגם מארחים שכן הבית הזה שייך גם לכם, לעם." הנשיא הוסיף ואמר: "השנה התברכנו לפני תפילת הגשם, ביורה הראשון שהוא דבר נפלא ונהדר. כל גשם הוא גשם ברכה לארץ, לחקלאות שלנו, לפריחה שלנו ולכל הדברים אליהם פיללנו. נחמה ואני מודים לכם על שבאתם. אנו רוצים לברך את כל הבאים, ולהתברך, בשנה טובה."

השנה, פתוחה הסוכה לקהל הרחב בסימן 'חוגגים 70 בסוכת הנשיא עם אחינו בתפוצות'. "השנה אנחנו מציינים את הקשר שלנו, יהודי ישראל, עם יהודי כל התפוצות. כולנו אחים וכולנו ערבים זה לזה – גם כעם. זו המדינה היחידה שמוגדרת כמדינה של העם היהודי ולכן היא שייכת לכל העם היהודי. היום מחצית מהעם היהודי נמצא בכל תפוצות הגולה, הם מחוברים באהבתם למדינת ישראל ולארץ ישראל ואנחנו מחוברים אליהם." אמר הנשיא ריבלין

לבית הנשיא הגיעו קבוצות שונות של מבקרים בהם קבוצת חניכי תנועת הנוער בני עקיבא העולמית, ארגון הנכים וראשי מאבק הנכים. הנשיא ומנכ"ל בית הנשיא הראל טובי, נפגשו עם ראשי מאבק הנכים אז אמר הנשיא: " אני שמח בכם כמו בכל העם כולו המגיע הנה היום. הבית הזה הוא שלכם כמו של העם כולו. אני שב ואומר תמיד כי חברה שלא דואגת לחסרי הישע שלה אינה ראויה להיקרא חברה ואני יודע כי אנו כחברה עושים כל שאפשר על מנת לוודא שהנכים יוכלו לקבל את הסיוע הראוי."

השנה נערך האירוע בשיתוף משרד התפוצות ומשרד החקלאות ופיתוח הכפר, וכלל מגוון פעילויות לכל המשפחה הנושאים מידע על הקהילות היהודיות בארצות תבל ובהם סוכה מעופפת, גלויות תיאטרון מספרות, מיצגי "גיבורים" – דמויות של אישים פורצי דרך בהיסטוריה של העם היהודי, יצירת אילנות יוחסין ועוד.

מחר, יום שלישי, ימשיך נשיא המדינה במסורת שייסד עם כניסתו לתפקיד, ו"סוכת הנשיא" תנדוד אל העיר תל אביב – יפו. בסוכה הנודדת שתמוקם בכיכר התרבות, יפגוש הנשיא את ראש העירייה רון חולדאי ואת תושבי העיר. הסוכה הנודדת מזמינה את תושבי העיר ללחוץ יד לנשיא המדינה וליהנות ממופע של תרבות ויצירה ישראלית לכל המשפחה. פרנקפורט, מקהלה יהודית ערבית, להקות נוער, ויתקיים בהנחיית השחקנית אודיה קורן. באירוע יישאו דברים נשיא המדינה וראש העיר רון חולדאי.

 

מאת: שלום שי גיחז

צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ

 

בדוק גם

נציב 3

תזמון מקרים מפתיע? או מלחמת סייבר גלויה בין ישראל לציר הרשע האיראני

שלושה אירועים התרחשו אתמול בכמה מוקדים במזרח התיכון. האם זהו רצף אקראי? או שיש הגיון כלשהו …