דף הבית / חדשות חוץ / משבר ביחסים? ארה"ב וטורקיה עצרו את הנפקת הוויזות

משבר ביחסים? ארה"ב וטורקיה עצרו את הנפקת הוויזות

הרשויות באנקרה עצרו דיפלומט אמריקני בחשד כי הוא קשור למארגן ניסיון ההפיכה הכושל נגד ארדואן. בתגובה, ארצות הברית הודיעה כי עליה "להעריך מחדש" את ביטחון אנשיה בטורקיה. שגרירות טורקיה בוושינגטון הודיעה על צעד זהה.

ארצות הברית הקפיאה אמש (ראשון) את כל הנפקות הוויזות במוסדות הדיפלומטיים שלה בטורקיה, בטענה כי יש צורך "להעריך מחדש" את מחויבותה של אנקרה לאזרחים האמריקנים. זאת, לאחר מעצרו של איש השגרירות בחשד כי היה קשור לפתהוללה גולן, אויבו של הנשיא רג'פ טייפ ארדואן ומי שלכאורה תכנן את ניסיון ההפיכה הצבאית בשנה שעברה במדינה.

"האירועים האחרונים אילצו את הממשל להעריך מחדש את מחויבותה של ממשלת טורקיה לביטחונם של האזרחים והעובדים האמריקנים", נמסר בהודעה רשמית. "כדי למזער את מספר המבקרים בשגרירויות במהלך ההערכה מחדש, הושעו שירותי הוויזה בכל המוסדות הדיפלומטיים בטורקיה".

שגרירות טורקיה בוושינגטון הודיעה מאוחר יותר על צעד דומה, ומסרה כי לא יינתנו שירותי הנפקת ויזות בנציגויות בארצות הברית. "האירועים האחרונים חייבו את הממשל להעריך מחדש את מחויבותה של ממשלת ארצות הברית לביטחונם של העובדים הטורקים", נמסר בהודעת טורקיה, הזהה לזו של ארצות הברית.

 

 

מאת: גבריאל ודררו

 

 

121

בדוק גם

הושאת מטוסים תיאודור רוזוולט. צילום | רויטרס

עשרות אנשים בנושאת המטוסים תיאודור רוזוולט נמצאו חיובים בבדיקות לנגיף

קורונה בחיל הים האמריקאי: קפטן חיל הים האמריקני מתחנן לעזרה לאחר התפרצות נגיף הקורונה בנושאת …