מבזקים
דף הבית / חדשות חוץ / משבר ביחסים? ארה"ב וטורקיה עצרו את הנפקת הוויזות

משבר ביחסים? ארה"ב וטורקיה עצרו את הנפקת הוויזות

הרשויות באנקרה עצרו דיפלומט אמריקני בחשד כי הוא קשור למארגן ניסיון ההפיכה הכושל נגד ארדואן. בתגובה, ארצות הברית הודיעה כי עליה "להעריך מחדש" את ביטחון אנשיה בטורקיה. שגרירות טורקיה בוושינגטון הודיעה על צעד זהה.

ארצות הברית הקפיאה אמש (ראשון) את כל הנפקות הוויזות במוסדות הדיפלומטיים שלה בטורקיה, בטענה כי יש צורך "להעריך מחדש" את מחויבותה של אנקרה לאזרחים האמריקנים. זאת, לאחר מעצרו של איש השגרירות בחשד כי היה קשור לפתהוללה גולן, אויבו של הנשיא רג'פ טייפ ארדואן ומי שלכאורה תכנן את ניסיון ההפיכה הצבאית בשנה שעברה במדינה.

"האירועים האחרונים אילצו את הממשל להעריך מחדש את מחויבותה של ממשלת טורקיה לביטחונם של האזרחים והעובדים האמריקנים", נמסר בהודעה רשמית. "כדי למזער את מספר המבקרים בשגרירויות במהלך ההערכה מחדש, הושעו שירותי הוויזה בכל המוסדות הדיפלומטיים בטורקיה".

שגרירות טורקיה בוושינגטון הודיעה מאוחר יותר על צעד דומה, ומסרה כי לא יינתנו שירותי הנפקת ויזות בנציגויות בארצות הברית. "האירועים האחרונים חייבו את הממשל להעריך מחדש את מחויבותה של ממשלת ארצות הברית לביטחונם של העובדים הטורקים", נמסר בהודעת טורקיה, הזהה לזו של ארצות הברית.

 

 

מאת: גבריאל ודררו

 

 

121

בדוק גם

קרדיט: רות קרייתי עורכת חדשות ישראל מקבוצת נציב

עוד תרגיל לוחמה פסיכולוגית מבית מדרשו של סולימני נגד ישראל

אין ספק שלפנינו מלחמה פסיכולוגית חדשה\ישנה מבית מדרשו של מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה האיראנים, …