מבזקים
דף הבית / חדשות / הותר לפרסום: סוכל ניסיון חיסול בין עבריינים בירושלים

הותר לפרסום: סוכל ניסיון חיסול בין עבריינים בירושלים

בחקירה סמויה שניהלה יחידה מרכזית במשטרת ישראל במהלך השבועות האחרונים סוכלה כוונה לפגיעה בתושב ירושלים על רקע פלילי.

היום הותר לפרסום כי חקירה סמויה של יחידה מרכזית של המשטרה ביססה תשתית ראייתית לפיה החשודים המכונים 'הכנופיה הירושלמית' והעומד בראשם נחקרו במשטרה בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע.

בפעילות חקירה ומודיעין מאומצת כנגד אלו המוכרים למשטרה, נעצרו חשודים ונאספו ראיות שהצביעו על כך שנמנעה פגיעה ממשית בחיי אדם , הן כנגד האדם שהחשודים פעלו כנגדו והן כלפי עוברי אורח תמימים שעלולים היו להיפגע.

המשטרה עצרה 7 חשודים שעל פי החשד פעלו, תכננו ונערכו להוציא לפועל פגיעה בתושב ירושלים, עמו קיימת ביניהם סכסוך לאורך שנים על רקע פלילי.

כלל החשודים נעצרו לפני כשלושה שבועות ומעצרם הוארך מעת לעת.

החקירה שלוותה מראשיתה על ידי פרקליטות ירושלים, הצליחה לבסס תשתית ראייתית כנגד החשודים והיום הובאו בפני בית המשפט שם הוגשה נגדם הצהרת תובע ומעצרם הוארך.

ראשיתה של החקירה לפני כשלושה שבועות, בלשי יחידה המרכזית הבחינו כי שניים מהחשודים מגיעים לשכונת מגורים בדרום העיר, שם הסתתרו מאחורי סבך שיחים המצוי אל מול כניסה לבניין מגורים של תושב העיר כשבידיהם תיק ובו כלי עבודה , כבלים וציוד נוסף. בסריקות במקום אותרה מצלמה שהותקנה על גבי עץ וכוונה לכיוון חניון בניין המגורים הסגור בשערים הנפתחים באמצעות שלט.

יומיים לאחר מכן הבחינו הבלשים בראש הכנופיה כשהוא סורק את בנין המגורים ברכבו ועמו תושב בית צפאפא המוכר כבעל מוסך. כמה שעות לאחר מכן הגיע תושב בית צפאפא לבניין המגורים כשעל גבו תיק ונכנס לחניון הבניין.

מיד עם יציאתו מהחניון החשוד נעצר על ידי הבלשים ועוד באותו הלילה נעצרו כלל המעורבים שהובאו לחקירה ביחידה המרכזית.

במקביל למעצרים עלה חשד כי בחניון הבניין הוטמן מטען חבלה ולפיכך פונו תושבי הבניין ולמקום הוזעקו חבלנים שהחלו בסריקות בסיומן לא אותר מטען.

חקירת היחידה המרכזית במשטרה לצד רצף האירועים הובילו לכך שכיוון החקירה העיד על ניסיון חיסול שסוכל.
מהחקירה עולה כי כוונת החשודים היתה , עפ"י החשד, לפגוע בתושב המקום, עימו קיים ביניהם סכסוך רב שנים על רקע פלילי, ולפיכך ביצעו פעילות הכנה מקדימה שכללה הצבת מצלמה שכוונה לביתו, ניסיון שכפול שערי חניון הבניין ועוד.
כל זאת וכפי שעולה עד כה מהחקירה, מתוך מטרה לבחון את הדרך לממש את כוונתם ולפגוע בתושב ירושלים.

הממצאים שאותרו באזור בהם הצבת מצלמות שמעבירות מידע באופן ישיר אודות כל תנועה , כניסה ויציאה מבנין המגורים, ניסיון שכפול שלט שער הכניסה לחניון ועוד יש בהם כדי להעיד על הכנה מדוקדקת טרם ביצוע כוונותיהם.

כאמור בלשי הימ"ר עצרו 7 חשודים, בהם ראש כנופיה המכונה ה'כנופיה הירושלמית' ו- 6 מאנשיו תושבי יבנה, תל אביב, ירושלים ובית צפאפא.

החשודים נחקרו בגין קשירת קשר לביצוע פשע ומעצרם הוארך על ידי בית המשפט מעת לעת.

היום הוגשה כנגד החשודים הצהרת תובע ומעצרם הוארך על ידי בית המשפט. החקירה נמשכת בליווי הפרקליטות. במעמד הדיון הסיר בית המשפט את צו איסור פרסום שהוטל על החקירה.

מהמשטרה נמסר: "מאבקה העיקש והנחוש של משטרת ישראל בפשיעה החמורה והמאורגנת נמשך כל העת תוך שילוב מכלול האמצעים העומדים לרשות המשטרה, בהם אמצעים מודיעיניים וטכנולוגיים נרחבים".

 

מאת: שלום שי גיחז

 

צילום אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה

 

בדוק גם

נציב 3

תזמון מקרים מפתיע? או מלחמת סייבר גלויה בין ישראל לציר הרשע האיראני

שלושה אירועים התרחשו אתמול בכמה מוקדים במזרח התיכון. האם זהו רצף אקראי? או שיש הגיון כלשהו …