דף הבית / חדשות / בעקבות הפיגוע: מבצע חטיבתי בכפר ממנו יצאו המחבלים

בעקבות הפיגוע: מבצע חטיבתי בכפר ממנו יצאו המחבלים

בעקבות הפיגוע אמש (שישי) באזור שער שכם בירושלים, בו נהרגה לוחמת מג"ב רס"ר הדס מלכא ז"ל, כוחות צה"ל יצאו לפעילות מבצעית במרחב הכפר אבו משעל הסמוך לרמאללה, ממנו יצאה חוליית המחבלים: מהחרמת חומרי הסתה והיתרים, דרך תפיסת עשרות כלי רכב בלתי חוקיים ועד למיפוי בתים לקראת הריסה.

DCitRe_XkAAhp-r

כוחות צה"ל יצאו לפעילות חטיבתית רחבת היקף בגזרת בנימין ממנה הגיעו המחבלים שביצעו את הפיגוע בירושלים: "נמשיך לפעול על מנת לסכל כל איום עתידי על אזרחי ישראל". כך זה נראה: בפעילות השתתפו לוחמי גדוד נצח יהודה וחרוב של חטיבת כפיר, גדוד קדם של חטיבת החילוץ, כוחות מיחידת דובדבן, עוקץ ולוט"ר וכוחות שב"כ ומג"ב. "באזור השעה חמש בבוקר התחלנו בכניסה למרחב הכפר", מספר סא"ל אלעד אדרי, מפקד גדוד קדם. "מדובר בכפר הידוע כאחד האלימים ביותר בגזרה, ולכן הפעילות דרשה הכנות רבות וכוחות גדולים שיסייעו בפיזור הפרות הסדר ולביצוע הפעולות הדרושות כנגד הטרור בכפר".

whatsapp-image-2017-06-17-at-194556

במהלך הפעילות, נערכו סריקות אמל"ח במרחב הכפר, נתפסו 22 רכבים לא חוקיים ונעצר מבוקש אחד. בנוסף, הכוחות ביצעו מיפוי הנדסי של בתי שלושת המחבלים שביצעו את הפיגוע לטובת הריסתם העתידית והחרימו את היתרי הכניסה לישראל ממשפחותיהם וכן חומרי הסתה. "הפעילות של כוחותינו בכפר נמשכה כחמש שעות, ובמהלכה דאגנו לבצע כל שביכולתנו על מנת למנוע את הפיגוע הבא", מסביר סא"ל אדרי ומוסיף: "למעט הפעילות המבצעית שביצענו בתחומי אבו משעל, הפצנו גם כרוזים בכל רחבי הכפר שנועדו להסביר לציבור הפלסטיני את הסיבה לפעילות הרחבה של צה"ל, עם דגש על כך שנעשה הכל למען בטחון ישראל".

whatsapp-image-2017-06-17-at-194554

מפקד גדוד חרוב, סא"ל אורן צבר מוסיף כי הפעילות טרם הושלמה, וכי מדובר רק בצעד ראשון כנגד גורמי הטרור במרחב. "במהלך הפעילות הטלנו כתר מלא על הכפר, אשר ימשיך עד שתתקבל הערכת מצב מתאימה שתאפשר את הסרתו. מבחינתנו, מרחב הכפר מהווה מטרה חטיבתית לתקופה הקרובה ונמשיך לבצע בו פעילויות רחבות על מנת לסכל כל איום עתידי על אזרחי מדינת ישראל". במקביל לעבודת כוחות צה"ל בכפר, התקיימו הפרות סדר שבשיאם 200 פלסטינים הבעירו צמיגים, יידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה לעבר כוחותינו. הלוחמים הגיבו בירי אלפ"ה (אמצעים לפיזור הפגנות) כגון כדורי ספוג וגומי ולבסוף בירי חי.

whatsapp-image-2017-06-17-at-194554-1

במהלך הפרות הסדר נפגעו ארבעה פלסטינים. יש לציין שפעילות זו של כוחות צה"ל היא חריגה בתקופה האחרונה, וזאת לנוכח חודש הרמאדן, בו צה"ל מנסה להתחשב בצרכי הציבור הפלסטיני במהלך החג ולא לפגוע ברגשות הציבור. "בשלושת השבועות האחרונים אפשרנו לציבור הפלסטיני צעדים אזרחיים שונים כמו מתן היתרי כניסה לישראל רבים יותר ואף הוראה מפורשת לחיילים בגזרה לגלות סובלנות רחבה ככל הניתן לציבור הפלסטיני ברוח החג", מבהיר מג"ד קדם. "בהתאם לצעדים האזרחיים, אכן נשמר השקט באיו"ש במהלך הרמאדן, אך עם זאת, לא נעבור בשתיקה על אף ניסיון לפגוע באזרחי מדינת ישראל ונדאג להפעיל את מיטב האמצעים שברשותנו על מנת להגיב במהירות כנגד כל איום על בטחון המדינה", מדגיש סא"ל אדרי ומסכם: "צה"ל ערוך ומוכן עם כוחות גדולים על מנת להילחם בכל ניסיון לפגע בעורפה של מדינת ישראל. נמשיך לעמוד ערניים על המשמר על מנת שיימשך השקט באיו"ש ולטפל בכל גורם שיופנה נגדנו".

 

מאת: רות קרייתי

מקור: במחנה  http://goo.gl/xsiHzy
צילום: דובר צה"ל

 

 

בדוק גם

נציב 3

ישראל סיכלה ניסיון צרפתי לחמש את החיזבאללה בנשק, במיליארדי דולרים

זה כל היופי בעולם התקשורת העולמי. הכל מתפרסם בה הן ישירות והן בעקיפין, ואם אתה …