מבזקים
דף הבית / חדשות / הנשיא בסוכת הרבנים: "הלוואי שבסוכות נשמש דוגמא לכל עם ישראל"

הנשיא בסוכת הרבנים: "הלוואי שבסוכות נשמש דוגמא לכל עם ישראל"

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ביקר היום, את הרבנים הראשיים לישראל בסוכותיהם ואמר: "הלוואי שבסוכות נשמש דוגמא לכל עם ישראל".

הנשיא פתח בביקור בסוכת הרב הראשי האשכנזי, הרב דוד לאו, במודיעין. הנשיא סיפר על סוכת משפחתם בילדותו ואמר: "בכל שכונתנו היו שכנים ממדינות שונות, שכנים מכל גלויות ישראל כולם גם יחד. ובסוכות היה שומע כל אחד את הסוכה של חברו, ממש הרמוניה של קולות".

"בסוכה מדברים טוב אחד על השני, קודם כל כי אם נדבר השכן ישמע, אבל חוץ מזה, לחנכנו וללמדנו. יש לעם ישראל את המיוחדות הזאת בחג, שהיא לא רק ארבעת המינים, אלא גם הסוכה שמחברת את כולם", אמר הרב לאו.

הנשיא הוסיף כי: "הלוואי שבסוכות נשמש דוגמא לכל עם ישראל, לכל ימות השנה. שלא רק בסוכה לא נדבר לשון הרע אלא בכל ימות השנה. מותר להתווכח ולומר דעות שונות, אבל שהמחלוקות יתקיימו מתוך הבנה שמדובר במחלוקות לשם שמיים".

הנשיא ציין כי אתמול אירח בבית הנשיא את אלפי אזרחי ישראל, בסוכה הפתוחה שעמדה בסימן יהדות התפוצות, ואמר: "אני יודע כמה חשובה לך היהדות והשיתוף בין כל יהודי העולם. אתמול ציינו את הרצון לבוא ולהראות את הקשר, החיבור בין התפוצות כולם, במיוחד בתקופה זו."

בביקור השתתפו גם נציגי משפחת סלומון, שאבי משפחתם, אלעד ז"ל, נרצח על ידי מחבל יחד עם הסב והדודה. הנשיא והרב חיבקו את הילדים וברכו אותם בחג שמח.

לאחר מכן התארח הנשיא בסוכתו של הרב הראשי הספרדי, הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, בירושלים. הרב ברך את הנשיא עם הגעתו לסוכתו ואמר: "אני שמח שאנו מקיימים את המסורת החשובה הזו של ביקור בסוכות הרבנים הראשיים. זו מסורת שנמשכת שנים רבות, שהרי נשיא ישב עם סנהדרין, ומסורת זו שנשיא המדינה מגיע לסוכות הרבנים הראשיים זו מסורת חשובה שמכבדת את מדינת ישראל ואת הקהילות היהודיות שלנו," אמר הנשיא ועליו הוסיף הרב יוסף: "מסורת זו מוסיפה לכבוד התורה שלנו."

 

מאת: שלום שי גיחז

 

צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ

 

 

בדוק גם

חילוץ

מתנדבים של ארגון ידידים חילץ הערב תינוק שננעל בשוגג בתוך רכב

חילוץ מרגש: תינוק שננעל בתוך רכב בשוגג לעיני הוריו, חולץ בידי מתנדבים של ארגון ידידים …