מבזקים
דף הבית / חדשות / חממות לגידול מריחואנה התגלו במטע אפרסמונים במושב שחר ובאר גנים

חממות לגידול מריחואנה התגלו במטע אפרסמונים במושב שחר ובאר גנים

שוטרי ובלשי משמר הגבול של משטרת ישראל איתרו ותפסו 2 חממות לגידול מריחואנה עם כ- 2,800 שתילים. חלקם בשלבי גדילה מתקדמים מאוד ולפני קציר.

שוטרי משמר הגבול של מג"ב דרום הביאו מתחילת השנה ועד אתמול לתפיסתם של כ- 24,600 שתילי מריחואנה בשווי שוק מוערך ביותר מחצי מיליארד ש"ח, במידה והיו נקצרים ונמכרים בשוק.

אתמול אותרה חממת גידול אחת במשק פרטי במושב שחר שבמועצה האזורית לכיש.  בחממה איתרו השוטרים כ- 400 שתילים במשקל של כ- 25 ק"ג נטו. במקום עוכב בעל המשק, בשנות ה- 50 לחייו לחקירה בסיומה שוחרר.

במשטרה בודקים את מידת מעורבותו של המעוכב ונבדקים גם כיווני חקירה נוספים.

עוד אותר אתמול גם מטע אפרסמון באזור היישוב באר גנים ובו כ- 2,400 שתילי מריחואנה כשחלקם בשלבי גידול מתקדמים ולפני קצירה, במשקל של כ- 870 ק"ג נטו.  במטע שככל הנראה אינו פעיל נשתלו השתילים בין שורות העצים תוך שימוש במקורות המים של החקלאי. המטע אותר אודות לעירנותו של טייס אולטרה-לייט שהבחין במטע החשוד ודיווח למשטרה. מהמקום נאספו ממצאים ונפתחה חקירה.

ממשטרת ישראל נמסר: "פעילות משטרת ישראל כנגד גידול המריחואנה בדרום מסבה נזק גדול מאוד למגדלים ומקטינה באופן ניכר את הימצאותו של הסם ברחבי ישראל תוך איתור חממות הגידול, מעצרם והעמדתם לדין של העבריינים.

פעילותם של שוטרי המחוז הדרומי ולוחמי מג"ב בגזרת הגבול המצרי, כנגד הברחות הסמים מביאה למצוקה בקרב העבריינים ולעליה בגידול מריחואנה בחממות גידול בשטחי הדרום, חממות שלא פעם מוסוות בשטחי אש ולעיתים אף מאותרות בשטחים פרטיים. המשטרה תמשיך לנקוט בכל האמצעים למיגור התופעה ולהעמדתם של העבריינים לדין".

 

מאת: ערן ריבק

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

 

 

 

בדוק גם

שקד

שקד: "נצביע היום בוועדת השרים לחקיקה על חוק שיסדיר את ההתיישבות הצעירה ביו"ש

השרה שקד השתתפה בהפגנה מול משרד רה"מ ואמרה: "אף מדינה מתוקנת לא היתה מאפשרת העברת …