מבזקים
דף הבית / כללי / מחשבת הנפש (חלק טו)

מחשבת הנפש (חלק טו)

דברי מחשבה ועמקות מפי כבוד האדמו"ר רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט"א שנכתבו בזמן המיצר מתוך הקונטרס העומד לצאת לאור מחשבת הנפש (חלק טו)

כאשר האדם מחפש את האושר בחייו, ידע האדם שלעולם לא ימצא את האושר.

יש דברים שהם ניתנים מהקב"ה בלי חיפוש, אין שום חיפוש שיכול להביא לאדם את הדברים המסויימים האלו. וכך אמרו רבותינו "חן וכבוד יתן ה" מציאת חן זה דבר חשוב מאוד, כל אדם ישמח ושמח מאוד להיות מבורך במציאת חן. אך חן אי אפשר להשיג על ידי שום מעשה, זה מתנה מה'.

וכן כבוד, כמה שירדוף האדם אחרי הכבוד, לא ישיג את הכבוד, כי גם כבוד ניתן מה' לא על ידי שום דרך ומהלך אשר יעשה האדם.

וכך גם האושר, מי שמחפש ורודף אחרי האושר לא ימצא אושר לעולם, כמה שמחפש אותו כך האושר בורח ממנו. כאשר יניח האדם ויחיה את חייו בשלמות, ‏וכפי שהתורה ציותה אותנו, אז האושר יבוא אליו לבד, אושר זה דבר שבא לאדם לבד.

מסופר על זקן אשר היה גר בכפר, והגיע לגיל שמונים שנה. תמיד היה מר נפש, ממורמר, ומלא בטענות ומענות על העולם כולו, לא הייתה אפשרות לנהל איתו שיחה בלי לשמוע את כל הרע והמרמור של העולם.

אך הנה פלא, באחד הימים יצאה שמועה בכפר שאותו זקן וטרחן, נרגע ונהיה אדם רגיש, שליו ונוח וטוב לדבר איתו, כל מרמורו חמק עבר לו. כשפגשו אותו זקני וחכמי הכפר שאלו אותו מה קרה, איך חל בך השינוי הגדול הזה, מאדם מר נפש ממורמר לאדם שמח ומאושר?

ענה ואמר להם, עשרות שנים חיפשתי את האושר ורדפתי אחריו, ומחיפוש אחרי האושר נהייתי מר נפש. אך בגיל שמונים החלטתי שלעולם לא אמצא את האושר, והפסקתי לחפש אחריו. אך פלא, מיום שהפסקתי לרדוף אחרי האושר ולחפשו, פתאום בא לי אושר וטוב לי, הכל נהיה רגוע ושליו.

כך החיים של האדם, תניח את הרדיפה אחרי דברים ששום אדם לא השיגם ברדיפה, תרפה מהם ותמצא שהם מגיעים לבד לאדם.

 

מאת: בן ציון עטיה
מאת: בן ציון עטיה

 

WhatsApp Image 2017-06-23 at 10.32.52

בדוק גם

צילום: הצלה ללא גבולות/ יו"ש

פיגוע ירי לעבר אוטובוס שהסיע סטודנטים במהלך נסיעה מעפרה לשילה

נהג אוטובוס שהסיע סטודנטים מעפרה לשילה דיווח במהלך נסיעה על שמיעת ירי. כשהגיע לשילה, האוטובוס …