מבזקים
דף הבית / חדשות / טייסת חרדית ראשונה הטיסה את נתניהו ליוון

טייסת חרדית ראשונה הטיסה את נתניהו ליוון

אם לארבעה, חובשת פאה ושומרת נגיעה – עשתה היסטוריה כשהטיסה את ראש הממשלה לביקור ביוון.

את המטוס הטיסו שני טייסים: הקברניט ינון הדר והקצינה הראשונה נחמה שפיגל נובק.

נחמה שפיגל נובק – למדה לטוס בארה"ב ולא ויתרה עד שהתקבלה לקורס הטייסים של אל על, שבמהלכו ילדה בפעם הרביעית.

הטייסת התחנכה במוסדות בית יעקב בירושלים, היא נשואה ואם לארבעה ילדים ומתגוררת ביישוב חרדי באזור ירושלים. בגיל 20 נדבקה בחיידק התעופה והחלה ללמוד טיסה בארה"ב. שם היא קיבלה רישיון טיס ומאז ניסתה להתקבל לקורס הטיס של אל על. בשנים האחרונות היא עברה את דרישות הסף, אך מאחר שלא שירתה בחיל האוויר, נפלה על סעיף היעדר שעות טיסה מספיקות.

אבל שפיגל נובק לא ויתרה והקפידה לטוס לארה"ב בכל שנה כדי להשתלם בטיסה ולצבור שעות. לאחר שעברה את כל הדרישות והמבדקים, קיבלה ב-2015 את ההודעה שהתקבלה לקורס הטייסים של אל על שנפתח באוקטובר. במהלך הקורס ילדה ולאחר חופשת לידה חזרה לקורס והשלימה אותו.

טייסת חרדית היא דבר לא קונבנציונלי, בלשון המעטה, במגזר החרדי, אבל שפיגל נובק מספרת לחברותיה ש"חלום חייה היה מאז ומתמיד להיות טייסת פעילה, ובעלי מאוד עוזר לי בזה", אף שהמשמעות של עבודה כטייסת היא היעדרות רבה מהארץ ועבודה בשעות לא שגרתיות. גם משפחתה מפרגנת לה על בחירתה.

שפיגל נובק היא לא פורצת הדרך היחידה שיצאה ממוסדות בית יעקב: חברה קרובה שלה היא יעל גולד זמיר, הראשונה בבוגרות בית ספר והסמינר החרדי האדוק בית יעקב, שסיימה לאחרונה לימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים. היא פעילה חברתית למען קידומם של סטודנטים חרדים ומרכזת את תחום הסטודנטים החרדים לרפואה בישראל. היא מרצה לסיעוד וחברה בפורום משרד הבריאות לצמצום פערים במתן שירותי בריאות.

אם זה לא מספיק, שפיגל נובק היא חברה של עוד פורצת דרך אחת: רבקי רביץ, ראש הסגל של נשיא המדינה ראובן ריבלין, אימא ל-11 ילדים.

784430801003865640360no
נחמה שפיגל נובק
22222
צילום : עמוס בן גרשום, לע"מ.
11111
צילום : עמוס בן גרשום, לע"מ.

בדוק גם

חילוץ

מתנדבים של ארגון ידידים חילץ הערב תינוק שננעל בשוגג בתוך רכב

חילוץ מרגש: תינוק שננעל בתוך רכב בשוגג לעיני הוריו, חולץ בידי מתנדבים של ארגון ידידים …