מבזקים
דף הבית / חדשות / צה"ל השלים את תרגיל העורף השנתי

צה"ל השלים את תרגיל העורף השנתי

פיקוד העורף וגורמי ההצלה הארציים סיימו את תרגיל העורף הלאומי, ונערכו לתרחיש של רעידת אדמה – באמצעות העברה במסוק של ציוד, הקמת בית חולים שדה וחילוץ תחת הריסות.

צה"ל השלים היום (רביעי) את תרגיל עורף הלאומי השנתי של פיקוד העורף, בשיתוף ארגוני החירום וההצלה והרשויות המקומיות. הנושא שעמד במרכז התרגיל השנה היה רעידות אדמה.

מדובר צה"ל נמסר כי הגופים השונים "תרגלו את המוכנות לאירועים בהתאם לתפקידיהם ומאפייניהם הייחודיים", והתרגיל כלל מספר היבטים, ובהם איסוף מודיעיני, מתן מענה רפואי, יכולות לוגיסטיות ושיתוף פעולה בין הרשויות המקומיות לגופי החירום וחילוץ.

היום נערך תרגיל חילוץ בשיתוף המועצה המקומית בכרמיאל, שכלל מצבים שעלולים להתרחש במקרה של רעידת אדמה – מתן מענה לוגיסטי והעברה באמצעות מסוק של ציוד נדרש לפעילות היחידות בשטח ולאזרחים שנפגעו מהרעידה, תרגול רפואי שכלל הקמת בית חולים שדה וחילוץ תחת הריסות.

מפקד מחוז צפון בפיקוד העורף, אלוף-משנה איציק בר, מסר: "המטרה בהצגת המודל המבצעי לעיר כרמיאל היא להציג את המוכנות הנדרשת של פיקוד העורף כמנהל האירוע בחירום ובשגרה בשיתוף עם משטרת ישראל, רשות החירום הלאומית וגורמי חירום נוספים".

2418780-18

2418782-18

2418779-18

2418784-18

הצילומים באדיבות דובר צה"ל.

בדוק גם

שקד

שקד: "נצביע היום בוועדת השרים לחקיקה על חוק שיסדיר את ההתיישבות הצעירה ביו"ש

השרה שקד השתתפה בהפגנה מול משרד רה"מ ואמרה: "אף מדינה מתוקנת לא היתה מאפשרת העברת …